Starodawna sztuka porządkowania przestrzeni wokół siebie, zwana feng shui, poza otoczką mistycyzmu dostarcza wielu cennych porad na temat urządzania mieszkań i ich wystroju.

Nawet jeśli nie wierzymy, że takie a nie inne ustawienie mebli spowoduje nagły przypływ gotówki czy pojawienie się miłości w naszym życiu, możemy wypróbować te rady pod względem oddziaływania na nasz nastrój.

Feng shui a lustra w domu
Feng shui a lustra w domu

Jednym z istotniejszych elementów wyposażenia domu według feng shui są lustra. Z pewnością posiadamy jakieś w przedpokoju, sypialni, łazienkach i być może innych pokojach. Sprawdźmy co na temat ich ustawienia mówi ta pradawna sztuka.

– Lustra w przedpokoju czy pokojach, w których sprawdzamy cały swój wygląd, powinny być na tyle duże i tak zawieszone, aby odbijały całą sylwetkę człowieka wraz z głową i nogami.

– Dobrym miejscem do zwieszenia luster są salony, jednak lustra należy ustawić tak, aby odbijały ładne przedmioty, dzięki czemu możemy liczyć na korzystny przepływ energii w mieszkaniu.

– W kuchni również można postawić lustra, szczególnie te małe, najlepiej w pobliżu kuchenki.

– Wszelkie wąskie i ciasne miejsca w domu są dobrym miejscem na ustawienie luster, które je rozświetlą i przyciągną korzystną energię.

Warto wystrzegać się niektórych miejsc podczas zdobieniu swoich mieszkań lustrami.

– Nie wywieszajmy ich w sypialni, ani w żadnym innym miejscu gdzie odbijać będą łóżka. Może powodować to kłopoty ze snem i nerwowość.

– Lustro naprzeciw wejścia do domu to zły pomysł – w ten sposób dobra energia ucieka.

– Podobnie jest z umieszczaniem luster naprzeciw okien. Unikajmy tego jeśli możemy.

– Zwierciadło naprzeciw drzwi do łazienki, według tradycji feng shui, sprawi, że nasze bogactwo ‘spłynie wraz z wodą’.

– Nie warto umieszczać luster tam, gdzie odbijać będą brzydkie przedmioty takie jak rury, plątaniny kabli, czy kosze na śmieci.

Jeśli nie uznajemy tych porad feng shui, możemy zastosować choćby część zaleceń ze zwykłych względów estetycznych.

Dom urządzony według tej pradawnej sztuki jest bowiem nie tylko poddany działaniu dobrej energii, ale także zazwyczaj atrakcyjny wizualnie i harmonijny, a na tym zależy chyba każdemu.

5/5 - (5 głosów)