Na wyspie Bali sztuka ma się doskonale, a miejscowi artyści mogą nas oczarować swym talentem oraz kreatywnością. Zachwycają balijskie tańce oraz przedstawienia teatralne, zachwyca też malarstwo. Jest ono godnie reprezentowane przez twórców, którzy tworzą dzieła niezwykłe i zachwycające swym egzotycznym charakterem.

Balijska sztuka – w krainie niezwykłych obrazów
Dzieje sztuki na Bali
Balijska sztuka prężnie rozwijała się już w pierwszych wiekach naszej ery. Wiadomo, że pierwotnie jej związki z religią były bardzo silne. Dziś charakter miejscowych dzieł nieco się zmienił, co jest m. in. skutkiem dynamicznie rozwijającej się turystyki. Nie zmienia to jednak faktu, że sztuka na Bali ma wyjątkowy charakter i urok.
Wyspiarskie malarstwo
Ważne miejsce na wyspie zajmuje malarstwo, którego początki związane są z dekoracją wyspiarskich świątyń. Najstarsze zachowane na wyspie obrazy to przedstawienia hinduskich bogów, z którymi można się spotkać w tutejszych świątyniach. Pewne zmiany w tej dziedzinie sztuki zachodzą w wieku XVII, kiedy to artyści coraz chętniej szukają inspiracji w hinduskich eposach. Naturalne barwniki wykorzystywane w malarstwie oraz charakterystyczne, dwuwymiarowe figury są cechami typowymi na malarstwa balijskiego. W XIX wieku na Bali popularne stały się nowe techniki, a wielu artystów sięgnęło po tusz. Pojawiła się też perspektywa, a krajobrazy stały się bardziej realistyczne. Dzięki temu malarstwo na Bali zyskało nowy, bardziej zachodni charakter, choć w dalszym ciągu była to sztuka niezwykle oryginalna. Współczesna sztuka na Bali to dalszy rozwój malarstwa, w którym coraz chętniej sięga się po nowe techniki oraz nowe środki wyrazu.
Główne ośrodki sztuki na Bali
Na Bali nie brak ośrodków sztuki, które dla każdego miłośnika kultury mogą się okazać miejscami niezwykle godnymi odwiedzenia. Jednym z najważniejszych ośrodków sztuki na wyspie jest Ubud – miasto znane dzięki działalności stowarzyszenia artystycznego Pita Maha. Tu również działa ciekawa Galeria Sztuki Kobiecej Seniwati, przy której powstała żeńska szkoła plastyczna.
Sztuka na wyspie Bali jest wszechobecna, a piękne obrazy towarzyszą nam niemal na każdym kroku. Tradycyjne oraz bardziej współczesne malarstwo zachwyca swą oryginalnością oraz niezwykłą kolorystyką, a możliwość zwiedzania balijskich galerii sztuki może się okazać nie lada gratką na europejskich koneserów malarstwa.
Oh, Pani Agnieszko, Pani wiedza i interpretacje są tak bardzo, niemal identyczne z tym co dzieje się w moim życiu. W tym roku przechodzę ogromną transformację- chyba największa jaka dotychczas doświadczyłam. Na mojej drodze, jak nigdy dotąd pojawiają się ludzie, którzy mi tym pomagają m.in. właśnie Pani:)
UWIELBIAM nasze sesje i potem wyczekuję z utęsknieniem Pani interpretacji.
Chciałam Pani bardzo, ale to bardzo podziękować za portret auryczny. Jest niesamowity i współgra z moim wnętrzem. Taki trafiony w punkt. Jest Pani wspaniała odczytując moją aurę. Podziwiam i jestem pełna szacunku.
Kilka lat temu z powodu operacji miałam uszkodzone prawe oko i groziła mi jego utrata.
Po sesjach z panią czuję, że cofa się porażenie, oko nie jest takie ciężkie.
Po pierwszej sesji poczułam przypływ energii a po drugiej spokój czekam na kolejne sesje, bo mam ogromna nadzieje ze mój stan fizyczny I mentalny będzie się poprawiać
Dziekuje na dzisiaj I czekam na więcej
Jestem bardziej spokojna i mam inne spojrzenie na życie.
Co jeszcze, nigdy nie sądziłam że oczyszczenie czakr zmieni moje intyme życie. Jesteśmy ogółem z mężem w szoku! :))
A wszystko dzięki Pani!
Stwierdzam, że bardzo mi pani pomogła.
Początkowo sceptycznie podchodziłem do sesji przeprowadzanych zdalnie.
Jednak po odbyciu stwierdzam, że pomogły mi i otworzyły „oczy” na wiele spraw, a przede wszystkim na siebie.
Dziękuję również za wiele słów życzliwości w odpowiedziach interpretacyjnych po każdej z sesji oraz sugestie, którymi powinienem się kierować.