Kiedy warto tworzyć neurografiki:

  1. jeśli nie potrafisz medytować a potrzebujesz oczyszczenia umysłu
  2. jeśli pragniesz podnieść swój potencjał kreatywności
  3. kiedy stres przejmuje kontrolę nad tobą i potrzebujesz odzyskać swoje wewnętrzne schronienie
  4. kiedy jesteś WWO i musisz nauczyć się rozluźniania napiętej uwagi
  5. gdy pragniesz dogadać się ze swoją podświadomością
  6. gdy nie rozumiesz swoich emocji lub kiedy chcesz je przekształcić

Słowo neurografika zawiera w sobie dwa pojęcia: neuro, odnoszące się do komórek nerwowych, nerwów oraz grafika, czyli dział sztuki plastycznej.

Sztuka neurograficzna pozwala na ogromną swobodę twórczą, wolną od zahamowań i pełną pozytywnie oddziałującej, prostej technice, niewymagającej wcześniejszego doświadczenia artystycznego ani szczególnych zdolności.

Dzięki neurografice w prosty sposób rozwiniesz więź z podświadomością. Ta kreatywna metoda stymuluje nowe ścieżki nerwowe, łącząc sztukę z psychologią.
Osoby tworzące neurografiki wiedzą, że ten rodzaj sztuki jest sposobem na przekształcenie stresu i strachu poprzez swobodne rysowanie linii w piękne dzieło sztuki. Za sukces neurografiki odpowiada jej unikatowa zdolność do tworzenia nowych połączeń neuronowych podczas angażowania się w tę formę sztuki.

Neurografika – możesz tworzyć ja w zaciszu domowym.

Do tworzenia neurografik niepotrzebne jest specjalne pomieszczenie, instruktor, czy nawet jakiekolwiek umiejętności plastyczne. Wystarczy kartka papieru, flamastry, pisaki, farbki czy kredki. Potrzeba też odrobiny czasu i spokoju.

Algorytm

Do powstawania neurografiki przydatny jest algorytm postępowania składający się z następujących prostych kroków:

Pomyśl o tym co Cię stresuje lub problemie, przed którym stoisz, podczas rysowania linii.
Zacznij od umieszczenia na płótnie kropki lub punktu. To będzie punkt wyjścia dla Twojego dzieła.
Od tego początkowego punktu zacznij rysować krzywe lub zapętlone linie przypominającą bazgroły.
Nie próbuj rysować czegoś konkretnego, po prostu niech to będzie dowolna linia.
Pozwól swojej ręce prowadzić linie naturalnie, bez żadnych ścisłych zasad.
Zmieniaj kierunek linii za każdym razem gdy o tym pomyślisz.
Rysując swoje krzywe, staraj się sprawić by krzyżowały się ze sobą. Dzięki temu z połączeń linii zaczną powstawać tajemnicze, abstrakcyjne kształty.
Znajdź ostre rogi, w których linie przecinają się lub skręcają, i zaokrąglij je, i zamaluj flamastrem.
Gdy już masz sieć krzywych i kształtów, zacznij wypełniać przestrzenie między nimi kolorami, gradientami czy wzorami. Możesz użyć flamastrów, farb, kredek lub tego co lubisz.
Eksperymentuj i odkrywaj różne warianty krzywych. Nie bój się kolorów – każdy z nich jest dobry, jeżeli czujesz, że tam jest jego miejsce. Pozwól intuicji i kreatywności prowadzić Cię w tym procesie.
Możesz zmienić niektóre linie w coś rozpoznawalnego lub zachować abstrakcję.

Do stworzenia wspaniałego obrazu nie potrzeba żadnych umiejętności artystycznych. Po prostu zacznij i ciesz się procesem.

Neurografika – połączenie sztuki i medytacji

Kiedy skończysz pracę powstanie dzieło sztuki, które było kierowane przez całkowicie swobodny przepływ energii.
Uchwycenie uczuć i emocji na papierze oraz tworzenie nowych połączeń neuronowych, pozwalają spojrzeć na rzeczywistość w inny sposób, a to wpływa na myśli i codzienne decyzje.

Neurografika to nie tylko forma artystyczna, ale również praktyka medytacyjna, która zapewnia nam głębokie zanurzenie w twórczym procesie. Podobnie jak medytacja, neurografika ma pozytywny wpływ na nasze ciało, umysł i duch. Oto kilka powodów, dla których warto z niej skorzystać:

Obecność i skupienie

Podobnie jak w medytacji, neurografika zachęca nas do skupienia się na chwili obecnej. Kiedy rysujemy krzywe linie i tworzymy kształty, jesteśmy w stanie skupić się na naszym ruchu i odczuwać z nim połączenie. To skupienie pomaga nam oderwać się od codziennych myśli i obaw, tworząc przestrzeń na spokój i wewnętrzną równowagę.

Przepływ i harmonia

Neurografika, ze swoją swobodą i płynnością, zachęca nas do naturalnego i intuicyjnego ruchu ręki. W ten sposób możemy wejść w stan przepływu, w którym nasza świadomość jest całkowicie pochłonięta przez proces tworzenia. Podobnie jak medytacja, neurografika pomaga nam osiągnąć harmonię i zgodę wewnętrzną.

Stan relaksacji i redukcja stresu.

Podczas rysowania w neurografice, możemy doświadczyć stanu głębokiej relaksacji i odprężenia. Proces twórczy pozwala nam uwolnić napięcia i stresy zgromadzone w ciele i umyśle.

Wyrażanie i odkrywanie siebie

Neurografika daje nam możliwość swobodnego wyrażania siebie i odkrywania naszych wewnętrznych doświadczeń. Poprzez kreację abstrakcyjnych form, kolorów i linii, możemy wizualnie manifestować nasze emocje, myśli i energię. Jest to podobne do medytacji, która również pozwala nam zgłębiać nasze wewnętrzne światy i odkrywać nowe aspekty nas samych.

Neurografika umożliwia nam eksplorację, skupienie, relaksację i wyrażanie siebie. Jeśli pragniesz doświadczyć głębszej koncentracji, obecności i kreatywności, warto dać sobie szansę na odkrycie neurografiki
Powodzenia z tworzeniem neurografiki i życzenia udanej podróży w odkrywaniu swojej kreatywności!

5/5 - (11 głosów)