Zwykle kojarzymy te zasady z mieszkaniem i mało kto z nas zdaje sobie sprawę z tego, że również w pracy, gdzie przecież spędzamy dużą część dnia.

Jak zastosować feng shui w pracy?

Jak zastosować feng shui w pracy?

Ważną zasadą feng shui jest porządek. Biurko zarzucone papierami emituje do podświadomości wiadomość: „Zaległości, mam bardzo dużo pracy”. Nawet rozwieszone żółte karteczki niezauważalnie odwracają uwagę od zadania, na którym się koncentrujesz. Nadmiar szczegółów w środowisku prowokuje niekontrolowane zaburzenia energii. Na biurku tuż przed tobą powinno być zawsze wolne miejsce – udrożni to przepływ energii i rozładuje napięcie. Staniesz się wtedy „panem”, a nie „sługą” czasu i przestrzeni.
To niewielkie modyfikacje, których wcielenie w życie nie powinno ci sprawić większych problemów, a korzyści z tego może być bardzo wiele. Spróbuj, a na pewno nie pożałujesz. Nawet jeśli podchodzisz do zasad feng shui z przymrużeniem oka, z pewnością opisane zmiany wpłyną na twoją podświadomość i w ten sposób pomogą ci zapanować nad chaosem i dezorganizacją w pracy.

Ocena