Astrologia od zawsze fascynowała całe rzesze ludzi, przyciągała swoją tajemniczością i magicznością.

Początki i rodzaje horoskopów

Początki i rodzaje horoskopów

Początkowo, w starożytności, czy średniowieczu astrologia była traktowana, jako nauka, stojąc na równi z astronomią, dopiero w XVIII wieku sprowadzono ją do roli pseudonauki. Wcześniej służyła do przepowiadania pogody, czy przyszłych zdarzeń, zapewniając wielu astrologom sławę i szacunek wśród społeczeństwa.

Jeśli uważało się, że ktoś potrafi odczytywać „mowę gwiazd”, taka osoba mogła cieszyć się wyjątkowym statusem, a nawet w niektórych kręgach prawdziwą czcią. Ta profesja nie była jednak tak kolorowa, za nieprawidłowe przepowiednie można było, bowiem zostać skazanym nawet na śmierć. Dlatego też astrologowie swoje proroctwa głosili w dość zawoalowany sposób, tak by można je było różnie interpretować, w ten sposób zapewniali sobie bezpieczeństwo.

Dzisiaj horoskopy są powszechne, znajdziemy je w prawie każdej gazecie, czy na stronie internetowej, oprócz klasycznych horoskopów, mamy też: horoskop miłosny, partnerski, kwiatowy, egipski czy urodzeniowy. Każdy z nich ma służyć czemuś innemu i posiłkować się innymi kryteriami. Horoskop miłosny na przykład traktuje o „sprawach sercowych”. Możemy, więc przeczytać w nim, co będzie czekało nas w strefie uczuć w najbliższej, a nawet dalszej przyszłości. Dowiemy się też, czy spotkamy miłość, a jeśli już ją mamy, czy będzie ona kwitła, kiedy i gdzie szukać partnera i tego typu informacje. Horoskop miłosny polega głównie na zestawieniu dwóch znaków zodiaku, czyli naszego obecnego lub potencjalnego partnera. Dzięki temu dowiemy się, co gwiazdy „sądzą” o konkretnej konfiguracji zodiakalnej.

Ocena