Dla kogoś, kto interesuje się astrologią i wróżbiarstwem klasyczne horoskopy mogą wydawać się nudne, są one, bowiem obecne praktycznie wszędzie, dłuższe, krótsze, ogólne, szczegółowe, na dany dzień, tydzień, czy nawet miesiąc. Choć różnią się w szczegółach, praktycznie zawsze wyglądają tak samo, opierają się na konkretnych znakach zodiaku, powszechnie w naszej kulturze znanych. Dlatego też, dla wszystkich, bardziej zainteresowanych, ciekawszym może okazać się nieco bardziej egzotyczny horoskop chiński.

Czym jest horoskop chiński?

Czym jest horoskop chiński?

Podobnie jak europejski jest on złożony z dwunastu znaków. Tutaj jednak ta dwunastka jest bardziej wyrazista, nie dzieli cyklu tylko na miesiące, ale także na 12 lat oraz 12 podwójnych godzin. To, co wyróżnia horoskop chiński, to znaki, są one zupełnie inne od europejskich i każdy symbol jest zwierzęciem. Mamy, więc: szczura, bawoła, tygrysa, królika, smoka, węża, konia, kozę lub owcę, małpę, koguta, psa i świnię. Swój znak poznaje się nie jak u nas przez miesiąc, ale poprzez rok, to znaczy, że do każdego roku przypisany jest konkretny symbol, który można sprawdzić w specjalnej tabeli. Horoskop chiński pomaga nam nie tyle przewidzieć przyszłość, co raczej poznać siebie. Opisuje on poszczególne osoby, ich cechy i usposobienie, w kontekście rodziny, przyjaciół, pracy czy finansów.

Wskazuje na atrybuty i elementy, które mogą okazać się dla nas szczęśliwe. Taka analiza bywa ciekawym zajęciem i próbą lepszego poznania siebie, poprzez zdefiniowanie poszczególnych cech charakteru czy zachowań. Nie jest to oczywiście prawda objawiona, jedyna i słuszna, ale na pewno może ona dostarczyć wiele zabawy i ciekawych spostrzeżeń, na swój lub naszych biskich temat.

Ocena