Nie istnieje jeden system astrologiczny. Przez wieki wykształciły się bowiem różne systemy, które wywodzą się z wielu różnych tradycji oraz kultur. Posiadają one zupełnie odmienne podejście do zagadnienia oraz w inny sposób interpretują to co widać na Ziemi i w Niebie.

Rodzaje horoskopów

Rodzaje horoskopów

Dotyczy to także horoskopów, jest bowiem bardzo wiele rodzajów tego typu przewidywań, które różnią się nie tylko sposobem ich wyznaczania ale także tego czego mają teoretycznie dotyczyć. Wszystko jednak ma pewien wspólny grunt. Jest to wykorzystanie analogii naszego życia oraz tego jak krążą planety do tego jak my sami poruszamy się, żyjemy oraz współistniejemy z innymi ludźmi. Jest bowiem bardzo duże podobieństwo planet oraz tego jak się poruszają do tego jak my, ludzie, oddziałowywujemy z całym światem. Nie tylko innymi ludźmi. Na pierwszy rzut oka wydaje się, iż jest to jakiś stek bzdur, które są totalnie wyssane z palca, ale jeśliby dłużej przyglądać się temu wszystkiemu to szybko można dojść do wniosku, iż tak samo jak planetami tak jak i naszym życiem rządzą bardzo podobne schematy oraz przede wszystkim siły.

Wyróżniamy następujące rodzaje horoskopów:
– horoskop natalny
– horoskop jednodniowy
– horoskop zawodowy
– horoskop erotyczny

Jest oczywiście wiele innych rodzajów, niektóre są bardziej profesjonalnymi i skomplikowanymi systemami jak na przykład horoskop wektorowy.

Horoskop natalny

Podstawą do wyznaczania wszystkich horoskopów jest tak zwany horoskop natalny. Jest to inaczej to co było zapisane w gwiazdach w momencie naszych narodzin. Wiąże się przede wszystkim z naszym najbardziej ogólnym przeznaczeniem, charakterem, znakiem zodiaku oraz przede wszystkim ścieżkami jaki są nam pisane. Do jego wyznaczenia potrzebna jest dokładna data oraz miejsce urodzenia. Ponieważ w danym momencie jest bardzo wiele zmiennych, jest bardzo mało ludzi, którzy mieliby te same horoskopy. Jest to praktycznie nie możliwe, jeśli uwzględnimi także to, gdzie się dana osoba urodzina. Bowiem szerokość geograficzna zmienia wpływ planet na nasze życie. Jednak jeśli uda nam się poznać te wszystkie informacje to razem z wiedzą na temat obecnej (lub chwilowej, założonej) sytuacji oraz tym jak układają się planety jesteśmy w stanie szybko odczytać jaki w danym momencie los jest nam pisany, bowiem planety mogą nam sprzyjać bardziej lub mniej. To wszysto ma na nas wpływ.