Jak poznać płeć dziecka

Wiele przyszłych mam zastanawia się jakiej płci będzie ich maleństwo. Płeć dzidziusia można sprawdzić w gabinecie lekarskim przy pomocy ultrasonografu już w 14 tygodniu ciąży. Często jednak po prostu nie można było zobaczyć czy przyjdzie na świat chłopczyk, czy dziewczynka.
Dużo także zależy od doświadczenia lekarza. Pewniejszy wynik dostaniemy jednak od 16 tygodnia.
Co zrobić jednak, gdy chcemy już poznać płeć dziecka a jest na to jeszcze zbyt wcześnie?

W sieci można znaleźć wiele sposobów, czasem kompletnie absurdalnych, ale ciekawość często pcha przyszłe mamy do testowania nawet najbardziej niepoważnych metod.

Test na płeć dziecka z sodą.
Do słoika sypiemy łyżeczkę sody spożywczej a następnie siusiamy na nią. Jeżeli się zapieni to chłopiec, zaś jeżeli nic się nie dzieje to dziewczynka.
To chyba oczywiste że zapieni się jeżeli mocz ma odczyn kwaśny a odczyn moczu raczej nijak się ma do płci potomka, ale zawsze można spróbować, siusianie do słoiczka do niebezpiecznych raczej nie należy.

Test na płeć w ciąży z kapusty czerwonej.
Połowę kapusty należy drobno poszatkować i umieścić w garnku. Następnie zalać to dwoma szklankami wody i gotować koło dziesięciu minut. Woda w tym czasie powinna zabarwić się na kolor fioletowawy. Właśnie ta woda będzie potrzebna, więc odcedzamy kapustę zlewając wodę do słoiczka lub kubeczka i … oczywiście siusiamy do niej z samego rana. Jeżeli woda zabarwi się na różowo to zwiastuje chłopca, zaś purpura dziewczynkę.
To oczywiście także wynik kwasowości moczu, ale i ten sposób nic nas nie kosztuje, nie jest groźny dla życia, a do tego będziemy mieć na obiad pyszna kapustkę.

A jak radziły sobie nasze babki i prababki z takim dylematem? Wiadomo było że znacznie większym uznaniem cieszyła się kobieta dając mężowi dziedzica, syna. Tak więc powstało wiele przesądów, zabobonów i dziwnych metod na zgadywanie płci.

Najbardziej rozpowszechniona jest opinia, że nosząc pod sercem chłopca przyszła mama pięknieje, zaś dziewczynka „odbiera w ciąży urodę.”
Ponoć kobiety które w stanie błogosławionym jedzą głównie ostre i kwaśne potrawy urodzą chłopaka, zaś te ciągnące do słodkości – dziewczynkę.
Czujące się ociężale i niezgrabnie niechybnie będą mieć potomka płci męskiej, zaś dobrą wróżbą na dziewczynkę jest płaski brzuch ciężarnej.

Nie można też zapomnieć o obrączce wieszanej na nitce. Jeżeli taka obrączka zakręci się, to ani chybi będzie dziewuszka, zaś jeżeli tylko się waha to chłopak.
Ta ostatnia metoda wcale nie jest taka głupia bo osoby o uzdolnieniach radiestezyjnych rzeczywiście mogą w ten sposób płeć ustalić. Podobnie jak radiesteta przy pomocy wahadełka.
Jednak jeżeli nie masz w okolicy żadnego radiestety, lub zwyczajnie ta metoda nie podoba ci się, możesz skonsultować płeć dziecka z jasnowidzem.
Od lat na podstawie zdjęcia nadesłanego na mojego maila sprawdzam płeć dzidziusia jeszcze zanim USG jest w stanie ją wykryć.
Jasnowidz może zobaczyć płeć dziecka już we wczesnej fazie ciąży.

Referencje do płci:

„Od kiedy dowiedziałam się że jestem w ciąży, chciałam znać płeć maleństwa. Poprosiłam więc o pomoc Agnieszkę. Podczas badania USG lekarz potwierdził płeć, mówiąc że będzie chłopiec. Jestem bardzo wdzięczna Agnieszce bo dzięki niej podeszłam do tego dużo spokojniej.”
Żaneta

„Dzień dobry, chciałam poinformować, iż Pani wróżba się sprawdziła, lekarz poinformował, że będzie dziewczynka. W związku z tym, iż pani przepowiednia się sprawdziła chciałam prosić o kolejną.”
Agnieszka

„Witam, Pani przepowiednia dotycząca płci dziecka się sprawdziła :))”
B.

Ocena