jasnoczucie

Jasnoczucie to jedna z odmian postrzegania pozazmysłowego. Ten rodzaj odczuwania energii często jest mylony z jasnowęchem, czy empatią. Dzieje sie tak dla tego że w jezyku polskim używamy słowa czuć w odniesieniu do zapachu, czy emocji. Czuję piękny zapach, czuję wielki żal.
Jasnoczucie jednak to wyczuwanie energii na poziomie fizycznym.

Często uważa sie że jasnoczucie doznawane jest jedynie w kontaktach mediumicznych, ze zmarłymi. Nie jest to prawdą. O wiele częściej pojawia sie w odniesieniu do osób żyjących, kiedy to mając kontakt z osobą doznającą jakiegoś dykomfortu, czujemy dokładnie to samo co dana osoba.
Przykładowo uzdrowiciel o zdolnościach jasnoczucia, może odczówać dolegliwości jakie ma osoba uzdrawiana. Oddziaływując więc na chore kolano, sam będzie odczuwał ból w tym miejscu, czy analogicznie działając na żołądek, będzie czuł ten sam dyskomfort w organie, jakie ma osoba chora.

Jasnoczucie to także odczucia termiczne. Osoba o zdolnościach jasnoczucia może mieć doznanie gorąca przy zeknięciu ze stanem zapalnym w jakimś organie, zaś zimna, czy chłodu kiedy organ będzie słabo działał.
Poza uzdrowicielami jasnoczucie dosć często występuje pomiędzy osobami silnie związanymi ze sobą emocjonalnie. Małżeństwa z długim stażem, czy osoby bardzo ze sobą związane, często czują te same dolegliwości, mimo że tylko jedno z nich ma zdjagnozowaną chorobę.
Znane są przypadki bliźniąt które czują to co dzieje sie z bliźniakiem mimo odległości dzielącej rodzeństwo.

jasnoczucie, jasnoczucie