Czakra splotu słonecznego, czyli Manipura.

 

To trzecia od dołu czakra, niezwykle istotna dla naszego istnienia wśród innych.

Położona jest tuż powyżej pępka.

Odpowiada za wolę, walkę, siłę woli, moc, wewnętrzny ogień (jej żywioł to ogień właśnie), pasję, ambicje i decyzyjność, ale też ognisko rodzinne i ciepło wewnętrzne.

czakra splotu słonecznego

Czakra splotu — choroby

Choroby związane z czakrą splotu to wszystko, co pali, niszczy, piecze, czyli nadkwasota, pieczenie przełyku, zapalenia gardła, anginy, ogólnie stany zapalne w organizmie, choroby układu trawiennego, żołądka, kamienie żółciowe, problemy z wątrobą, cukrzyca, żółtaczka, choroby trzustki, problemy z cholesterolem, sepsa, zaognianie się, czy niegojenie ran, toczeń, problemy z osierdziem, zwłaszcza jego stan zapalny, także nałogi takie jak alkoholizm, palenie papierosów, czy nadużywanie substancji psychoaktywnych są związane z tą czakrą.

Jak odblokować czakrę splotu słonecznego.

Blokady czakry splotu są związane z pasją, ogniem wewnętrznym, walką i tak też najlepiej postępować przy odblokowywaniu. Sprawdzi się więc uparcie się nad czymś, determinacja, działanie uporczywe, ale gwałtowne, jak przecięcie węzła gordyjskiego. Działanie jednym ciosem z zaskoczenia.

Jak wzmocnić czarę splotu.

Tę czakrę wzmacniamy poprzez poszukiwanie wewnętrznego wojownika. Mantrą w pracy z ta czakrą powinno być „dziękuje, ale nie”. Czakra ta odpowiada właśnie za asertywność i umiejętność zadbania o swoje interesy kiedy ktoś próbuje nam nabruździć w życiu.

Czakra splotu to ogień więc wzmocni ją też wieczór przy kominku z ciepłym napojem kiedy na dworze zimno i nieprzyjemnie, energia letniego ogniska, ciepło słońca na ciele, wygrzewanie się w suchej saunie.
Najpiękniejszą muzyką dla czakry splotu słonecznego będzie trzaskanie ognia w kominku, czy ognisku.

 

 

Czakra splotu słonecznego

Czakra splotu słonecznego — kolor.

Kolorem czakry splotu jest kolor żółty. Można wiec nosić coś w tym kolorze, na przykład żółty pasek, gdyż będzie na odpowiedniej wysokości dla tej czakry.
Jeżeli jednak mamy duże problemy z tą czakrą i rejterujemy przy najmniejszej zaczepce, czy próbie nagięcia naszej woli, to sprawdzą się sztuki walki takie jak na przykład Tai Chi.
Kamienie wspomagające pracę czakry splotu słonecznego.

Kamienie, które wspomagają tę czakrę, to cytryn, topaz żółty, żółty diament, żółty kwarc oraz siarka.

Jak zacząć pracę z czakrą splotu słonecznego.

Należy pamiętać, że czakra ta to ogień, więc w pracę z nią najlepiej zacząć od razu, jednak uważając, żeby ten ogień zapału, nie był ogniem słomianym. Tego już trzeba uparcie pilnować.
Ze sportów dobrze wybrać te związane z walką, czyli sztuki walki, ale też te związane z rywalizacją i te gdzie czujemy, że mamy ambicje do czegoś dojść.
Praca z tą czakrą to także nauka asertywności i konsekwencji w działaniu. Warto być ciepłym dla innych, ale nie kosztem własnych sił, ustępowania ze szkodą dla siebie.

Odczuwasz brak harmonii, niespełnienie i niedostatek?

Odblokuj czakrę splotu słonecznego!

Ukształtowała nas kultura działania, praktyka wpływu na wszystko – na sytuacje, na rozwiązania problemów, na własne samopoczucie. Nauczyliśmy się oczekiwać od siebie bardzo dużo, niezależnie od tego, czy rzeczywiście jesteśmy w stanie cokolwiek zmienić. Jeśli coś nie wychodzi, obwiniamy się, kombinujemy, zadajemy pytanie 'Co mogłam zrobić inaczej?’
Jednak nie zawsze to MY odpowiadamy za sytuacje, nie zawsze nasze zachowanie kształtuje sytuacje. W Twoim życiu może chcieć zamanifestować się to powodzenie, dobrobyt i stabilność, których pragniesz. Może chcieć i może nie mieć szansy. Dlaczego? Otóż dlatego, że masz zablokowaną czakrę splotu słonecznego. To taka przestrzeń w naszym ciele, która odpowiada za emocjonalność, poczucie własnej wartości oraz za to jak realizujesz się w materialnym świecie.
Jeśli ta czakra jest zablokowana, odczuwasz brak równowagi emocjonalnej, jak również masz niską samoocenę i ciągłą potrzebę dowartościowywania się. Co więcej – nie umiesz znaleźć równowagi i spełnienia w życiu.

Test:

Odczuwasz brak równowagi wewnętrznej, ciągle Cię coś drażni?
Reagujesz impulsywnie i emocjonalnie?
Toczysz ciągłą walkę z samą / samym sobą?
Cechuje Cię niezdecydowanie i chwiejność?
Często czujesz, że coś Ci zagraża?
Nie masz motywacji, aby wprowadzić pozytywną energię do Twojego życia?
Masz niską samoocenę, czujesz, że jesteś niewiele warta / wart i brakuje Ci pewności siebie?
Odczuwasz ciągły niedostatek?
Czujesz zagubienie i niespełnienie?

Jeśli na co najmniej 3 z tych pytań odpowiedziałaś / eś TAK, to oznacza, że potrzebujesz mojej pomocy.

Czakra splotu — odblokuj ją!

Zajmuję się odblokowywaniem czakr. Odblokowywanie czakr to proces energetyczny, a w rezultacie, po spotkaniu ze mną będziesz miał / a mnóstwo wewnętrznej siły, wzmocni się Twoje zadowolenie z życia, zaczniesz odczuwać radość i chęć spontaniczności. Jeśli regularnie pracuje się z tą czakrą, można liczyć na to, że zwiększy się siła przebicia, łatwość realizowania planów oraz motywacja.
Odzyskanie Twojej mocy to tylko kwestia odpowiedniej pracy z czakrami. Zajmę się tym.
Jeśli tylko zależy Ci na odzyskaniu kontroli nad swoimi doświadczeniami, poprawieniu relacji międzyludzkich, wzmocnieniu swojej siły woli i szacunku do siebie – zapraszam Cię do rozmowy. Odblokowanie tej czakry sprawi, że cokolwiek się wydarzy, będziesz potrafił / a sobie z tym poradzić.
Od lat zajmuję się odblokowywaniem czakr, pomagam ludziom odczuwać wewnętrzny płomień w sobie. Dlaczego tak się dzieje? Sprawiam, że ich czakry się harmonizują.

Harmonijna czakra splotu jest naszym słońcem wewnętrznym.

Masz już dość usilnych prób wpływania na wszystko? Spróbuj metody alternatywnej, odblokuj swoją czakrę splotu słonecznego.

4.9/5 - (16 głosów)