Jeśli chciałabyś wiedzieć dlaczego w Twoim życiu nic nie idzie tak jak powinno,
a Ty czujesz jedynie ograniczenia – zapraszam do zapoznania się z tematem czakr.

czakry Agnieszka Orzechowska

Od wielu lat zajmuję się czakroterapią, energoterapią i malarstwem duchowym.

Chętnie pomagam tym, którzy zagubili się na swojej drodze życia, zablokowali na nie, stracili swój wewnętrzny ogień i pasję.

Zapraszam Cię na wspólną podróż w poszukiwaniu Twojej wolności wewnętrznej.

Agnieszka Orzechowska

KONTAKT >>

Czakry to ośrodki naszej energii osobistej, rozmieszczone wzdłuż pionowej osi ciała. Każda z czakr w zależności od poziomu, odpowiada za pewne sfery zarówno zdrowia, jak i życia.

Kiedy któraś z nich nie funkcjonuje tak jak powinna, w naszym życiu pojawiają się problemy związane ze sferą za którą odpowiada właśnie ta czakra.

W tym materiale rozpisuję je wszystkie, dzięki czemu dowiesz się jak możesz lepiej zrozumieć swoje wzorce i na co zwrócić uwagę gdybyś chciał je zmienić.

czakry opis czakra

Dzięki oczyszczonym i odblokowanym czakrom energia płynie swobodnie i twórczo. Jesteś lubiany wśród ludzi.

Odnosisz sukcesy i nie paraliżuje Cię strach.

Godzisz sprawy ziemskie i rutynowe, z marzeniami i duchowością.

[lwptoc]

Zaburzenia, blokady, brak energii: co z nimi robić

 
W naszych centrach energetycznych (czakrach), na skutek doznań życiowych powstają różnego typu blokady i uszkodzenia.
 
 
Są one ukierunkowane na konkretne strefy działania. Po pewnym czasie wyraźnie wpływają na zdrowie, to jak nas odbierają ludzie, czy szczęście nam sprzyja.
 
Jeżeli przykładowo mamy problemy ze związkami, to bardzo prawdopodobne jest że to nasza czakra serca jest zablokowana, lub słaba. Są tam jakieś wzorce, które odpychają szczęście.

Przepływ energii oraz stan czakr można poprawiać zdrowym stylem życia, ale w przypadku poważnych zaburzeń widocznych w zyciu jako sytuacje nie do wytrzymania, warto skorzystać z mojej pomocy.

Czakroterapię, czyli oczyszczanie, odblokowanie, naprawę, harmonizowanie czakr i energii zaczynamy od Analizy Energetycznej. Następnie dobieramy odpowiednie zabiegi energetyczne, wykonuję je najczęściej na odległość.

czakry jak oczyścić, czakry jak odblokować

 

 Analiza Czakr i Aury daje Ci wiedzę, które Twoje czakry potrzebują oczyszczenia, odblokowania, w jakim stanie jest Twoja energia. Do jej sporządzenia potrzebuję tylko Twoje aktualne zdjęcie oraz krótki opis z czym się zmagasz.

Sesje energetyczne to dobrane pod potrzeby Twojej energii techniki i przekazy energetyczne, żeby uzdrowić Twoje życie.

Ok rozumiem, chcę zacząć pracę z czakrami! >>

Wprowadzenie do świata czakr

Znaczenie słowa „czakra” w tradycji duchowej

Co to czakra? Termin „czakra”, pochodzący z sanskrytu, oznacza „koło” i odnosi się do wirujących centrów energii w ludzkim ciele.

Pochodzenie i historia koncepcji czakr

Choć koncepcja czakr jest głęboko zakorzeniona w starożytnych tekstach indyjskich, takich jak Wedy, to właśnie w tekstach tantrycznych (V-IX wiek n.e.) została ona najpełniej opisana. W tych pismach siedem głównych czakr przedstawiono jako energetyczne punkty wzdłuż kręgosłupa, od jego podstawy aż po wierzchołek głowy.

Współcześnie czakry są rozumiane nie tylko w kontekście tradycyjnej duchowości, ale również jako narzędzia do samopoznania i uzdrawiania.

 

Podstawy funkcjonowania czakr

Czakra jako ośrodek energetyczny

Każda czakra jest ośrodkiem energetycznym, który funkcjonuje jak dynamo, przetwarzając i krążąc energię przez ludzkie ciało. Wyobraź sobie te ośrodki jako wirujące koła lub wortalne punkty energii, które pomagają w przepływie „prany” – uniwersalnej energii życiowej.

Gdy energia przepływa swobodnie przez czakry, czujemy się zrównoważeni i harmonijni. Zablokowane czy niedziałające prawidłowo czakry mogą prowadzić do dysfunkcji fizycznych i emocjonalnych.

Jak czakry wpływają na nasze ciało i umysł?

Każda z czakr jest powiązana z określonymi organami ciała i aspektami naszej psychiki. Na przykład, korzeniowa czakra (Muladhara) związana jest z naszym poczuciem bezpieczeństwa i podstawowymi potrzebami, a czakra serca (Anahata) z uczuciami miłości i współczucia.

Kiedy czakry są zrównoważone, wspierają fizyczne, emocjonalne i psychiczne zdrowie. Zablokowane czakry mogą powodować stres, lęki, frustracje czy choroby.

Związek czakr z różnymi praktykami duchowymi

Tradycyjnie czakry były narzędziem głębokiej introspekcji i duchowego rozwoju w ramach praktyk takich jak joga, medytacja czy tantryzm. Przez wieki wiele kultur i tradycji duchowych integrowało koncepcję czakr w swoje nauki. Na przykład, w jogi, asany (pozy) i pranayama (ćwiczenia oddechowe) stosuje się do oczyszczania i aktywowania czakr. Podobnie, w buddyzmie, pewne formy medytacji skupiają się na wizualizacji i aktywacji tych energetycznych centrów w celu osiągnięcia wyższej świadomości.

System Czakr

Centrów energetycznych jest bardzo dużo.

W zależności od systemu, w jakim są prezentowane, ilość czakr uważanych za główne, może się różnić. Najczęściej jest to siedem czakr.

Przedstawiam ten autorski opis czakr, na podstawie wieloletniej praktyki  oczyszczania i odblokowania energii klientów.

 

Czakra podstawy/korzenia

 

czakry - czakra korzenia lub podstawy

 

Odpowiedzialna przede wszystkim za byt, zdrowie, siłę. Osoby o przeładowanej czakrze podstawy mogą być nadpobudliwe i kłótliwe i mają mocno materialistyczne podejście do życia, zaś niedobory energii na tej czakrze powodują wycofanie, depresję, problemy z utrzymaniem czy poszukiwaniem pracy oraz niskie poczucie własnej wartości.

 

Choroby towarzyszące problemom z tym ośrodkiem, to hemoroidy, ogólne osłabienia organizmu, kłopoty z wydalaniem, problemy z prostatą u mężczyzn, niedokrwistość oraz inne związane z krwią.

 

Zaniedbana czakra korzenia często przejawia się w oderwaniu od rzeczywistości, odrealnieniu, kłopotach z dbaniem o siebie, pewnością siebie. Często osoby z dysfunkcją tej czakry czują się zagrożone czymś, nie mają poczucia stabilizacji i bezpieczeństwa. Także nawet przy stałej pracy, pieniądze jakoś się ich nie trzymają.

 

Chcąc rozwinąć czy unormować tę czakrę, warto skupić się na czynnościach codziennych, pracy z ziemią (kopanie w ogródku, przesadzanie kwiatów), a także medytacji z kolorem czerwonym, czyli kontemplacja zachodu słońca, wizualizacja korzeni łączących nas z ziemią.

 

Czakra sakralna/witalna

 

czakra sakralna

 

To czakra związana z witalnością, radością życia, seksualnością, a także tworzeniem.
Niedobory energii na tej czakrze dadzą o sobie znać w postaci braku chęci do życia, brakiem radości, pesymizmem, u artystów pojawi się niemoc twórcza.
Przeładowana czakra może sprawić kłopoty z nadmiernym seksualizmie, nimfomanii, postrzeganiem życia tylko poprzez jego przyjemności.

 

Choroby związane z tą czakrą to zaburzenia hormonalne, zaburzenia łaknienia, choroby związane z organami płciowymi oraz limfą.

 

Rozwijanie tej czakry to medytacje przy spacerze po rosie na trawie, sporty związane z wodą, taniec np. taniec brzucha.

 

W emocjach zaburzenia tej czakry lubią się objawiać poczuciem winy za wszystko co robimy, nieustającą melancholią, czy hipokryzją.

 

Czakra splotu

 

splot słoneczny opis czakr

 

Jej działanie manifestuje się w pracowitości, sile woli, walce, rywalizacji, poczuciu szczęścia.
Osoby z przeładowaną czakrą splotu mogą być agresywne, wybuchowe, dążyć do celu „po trupach”, bywa że nie wychodzą z pracy, często wybierają rozwiązania siłowe.
Słaba czakra splotu to przede wszystkim podatność na wpływy, brak asertywności, niemoc, niechęć do jakiejkolwiek konfrontacji.

 

Choroby towarzyszące zaburzeniom tej czakry to problemy żołądkowe, nadkwasota, niedokwasota, kamienie żółciowe, problemy z wątrobą, cukrzyca, żółtaczka.

 

Sposoby dające wyciszenie i unormowanie jej pracy to medytacja na słońcu, wygrzewanie się na pisku, sztuki walki, kontemplacja płomienia (np. świecy)

 

Czakra serca

 

czakra serca opis oczyszczanie czakr czakry

 

Miłość bezwarunkowa, altruizm, zrozumienie, empatia, współczucie oraz współodczuwanie, to właśnie rejony gdzie manifestuje się działanie czakry serca.

 

Przy niedoborach energii w tej czakrze będziemy nieczuli na krzywdę innych, skupieni na sobie, pozbawieni empatii i współczucia, niezdolni do głębszej miłości.
Jeżeli zaś czakra ta ulegnie przeładowaniu możemy być tak rozproszeni zajmowaniem się sprawami innych że zapomnimy o sobie, potrzeba pomagania innym niezależnie od tego czy oni tego chcą czy nie to także nadczynność tej czakry, podobnie jak nadmierna wylewność, niestabilność uczuciowa.

 

Choroby związane z nią to wszelakie problemy z sercem, choroba wieńcowa.

 

Ustabilizujemy te czakrę przez medytację na łonie natury, najlepiej wśród zieleni, przytulanie się do drzew w lesie, spacery w parkach, zagajnikach o ile jest tam cicho i spokojnie.

 

Czakra gardła

 

czakra gardła

 

Jeżeli cierpimy na brak kreatywności, czujemy się wypaleni, mamy problemy z nagromadzeniem żalu do innych i do siebie to możemy być pewni że nasza czakra gardła nie funkcjonuje najlepiej.

 

Jej przeładowanie może objawiać się słowotokiem, nadmiernym gadulstwem, gadaniem „po próżnicy” i nadmiernym przywiązaniem do rutyny i planu.
Brak energii na tej czakrze sprawi że będziemy niekomunikatywni, pozbawiani kreatywności.

 

Chorobowo zaburzenia energetyczne w tym rejonie objawią się chrypką, kłopotami z głosem i strunami głosowymi, jąkaniem, problemami z tarczycą, układem oddechowym, oraz problemami ze szczęką.

 

Powinna nas tu ustabilizować kontemplacja błękitu nieba, obserwacja chmur, śpiew, śpiewanie i słuchanie mantr.

 

Czakra trzeciego oka

 

czakra trzeciego oka, 3cie oko czakra

 

Intuicja, sprawna pamięć krótkotrwała, spostrzegawczość oraz koncentracja to atrybuty czakry trzeciego oka.
Zaburzenia w tym ośrodku energetycznym objawią się w przypadku niedoboru energii słabą koncentracją, kompletnym brakiem uwagi, rozpraszaniem się, brakiem intuicji.

 

Przeładowanie tej czakry to robienie czegoś zanim się pomyśli, skupianie się tylko na jednej rzeczy.

 

Choroby związane z tą czakrą to problemy ze wzrokiem, choroby oczu, zaburzenia pamięci, problemy z zatokami, migreny.

 

Chcąc rozwinąć czy unormować ten ośrodek energii warto medytować skupienie na punkcie, kontemplować piękne widoki, malować (niezależnie od zdolności), oraz wsłuchiwać się w swój wewnętrzny głos.

 

Czakra korony

 

czakra korony

 

To najwyższa z naszych czakr i odpowiada za pojmowanie, zrozumienie, rozsądek, intelekt, otwartość.
Jeżeli jest przeładowana owocuje to dewocją, skostnieniem moralnym, nietolerancją. Braki energii na tej czakrze dają otępienie, zagubienie i dezorientację.

 

Chorobowo problemy z koroną objawiają się w depresjach, demencjach, zaburzeniach pamięci, zawrotach głowy i chorobach związanych z mózgiem.

 

Chcąc poprawić działanie tego ośrodka energii warto systematycznie medytować, modlić się, skupiać na mantrach Om lub A.

 

 

 

 

 

Analiza energetyczna – czakry, energia, negatywne wpływy

Jednym ze sposobów na poprawienie stanu swoich czakr jest zamówienie analizy energetycznej, która pozwoli na dokładną ocenę stanu poszczególnych centrów energetycznych i wskazanie konkretnych działań, które należy podjąć, aby je zharmonizować.

Dzięki temu będziemy mieli lepsze zrozumienie swojego ciała i emocji, a także będziemy mogli pracować nad dalszym rozwojem osobistym i duchowym. Zamówienie analizy energetycznej jest świetnym sposobem na zwiększenie świadomości i poprawę jakości swojego życia.

ANALIZA ENERGETYCZNA >>

Równowaga i oczyszczanie czakr

Znaki niezbalansowanych czakr

Niezbalansowane czakry mogą prowadzić do różnych problemów, zarówno fizycznych, jak i psychicznych:

Muladhara (czakra korzeniowa): lęki, poczucie braku bezpieczeństwa, problemy z układem trawiennym.
Svadhisthana (czakra sakralna): brak kreatywności, problemy z płodnością, trudności w relacjach międzyludzkich.
Manipura (czakra splotu słonecznego): brak pewności siebie, problemy trawienne, nadmierne poczucie kontroli.
Anahata (czakra serca): trudności w nawiązywaniu relacji, uczucie izolacji, problemy z układem krążenia.
Vishuddha (czakra gardła): trudności w komunikacji, bóle gardła, problemy z tarczycą.
Ajna (czakra trzeciego oka): brak intuicji, problemy z widzeniem, trudności w podejmowaniu decyzji.
Sahasrara (czakra korony): uczucie odłączenia od duchowości, depresja, bóle głowy.

Techniki oczyszczania i harmonizacji czakr

Istnieje wiele technik, które pomagają w oczyszczaniu i harmonizacji czakr:

Kryształoterapia: Stosowanie odpowiednich kamieni i kryształów dla każdej czakry.
Aromaterapia: Wykorzystanie olejków eterycznych, które resonują z poszczególnymi czakrami.
Uzdrawianie czakr: Zabiegi energetyczne dla poprawy przepływu energii życiowej.
Dźwiękoterapia: Wykorzystanie dźwięków, takich jak misy tybetańskie czy widełki diapazonowe.

Medytacje i ćwiczenia dla poszczególnych czakr

Medytacja czakr jest kluczową praktyką w oczyszczaniu i równoważeniu czakr:

Wizualizacja: Skupienie się na kolorze każdej czakry, wyobrażając sobie, jak rozprzestrzenia się ona i obraca.
Mantry: Powtarzanie dźwięków lub słów związanych z każdą czakrą.
Medytacja chodzona: Fizyczne połączenie z ziemią podczas chodzenia może pomóc w zbalansowaniu czakr.
Joga: Specyficzne asany i pranayama skupiające się na aktywacji i równoważeniu czakr.

Korzystanie z tych technik w regularnej praktyce może pomóc w utrzymaniu czakr w równowadze i optymalnej kondycji.

FAQ: Często zadawane pytania o czakry

Ile człowiek ma czakr?

Człowiek posiada siedem głównych czakr, które są umieszczone wzdłuż kręgosłupa, od jego podstawy aż po wierzchołek głowy. Oprócz nich istnieją też mniejsze, pomocnicze czakry rozmieszczone w różnych miejscach ciała.

Po co otwierać czakry?

Otwieranie czakr odnosi się do praktyki aktywowania i harmonizowania energii w poszczególnych czakrach. Otwarte i zrównoważone czakry przyczyniają się do lepszego przepływu energii w ciele, co może prowadzić do poprawy zdrowia fizycznego, emocjonalnego i duchowego. Pomaga to również w głębszej introspekcji, rozwoju duchowym oraz w osiągnięciu stanu wewnętrznej harmonii i spokoju.

Co blokuje czakry?

Czakry mogą być blokowane z różnych powodów, takich jak traumatyczne przeżycia, negatywne przekonania, chroniczne stresy czy złe nawyki żywieniowe. Inne czynniki to długotrwałe emocje takie jak gniew, lęk czy poczucie winy. Blokady mogą prowadzić do zaburzeń funkcjonowania czakry, co z kolei wpływa na określone obszary ciała i umysłu związane z daną czakrą. Regularne praktyki duchowe, medytacje i inne techniki mogą pomóc w identyfikacji i usuwaniu tych blokad.

4.8/5 - (105 głosów)