Jeśli chciałabyś wiedzieć dlaczego w Twoim życiu nic nie idzie tak jak powinno,
a Ty czujesz jedynie ograniczenia – zapraszam do zapoznania się z tematem czakr.

czakry Agnieszka Orzechowska

Od wielu lat zajmuję się czakroterapią, energoterapią i malarstwem duchowym.

Chętnie pomagam tym, którzy zagubili się na swojej drodze życia, zablokowali na nie, stracili swój wewnętrzny ogień i pasję.

Zapraszam Cię na wspólną podróż w poszukiwaniu Twojej wolności wewnętrznej.

Agnieszka Orzechowska

KONTAKT >>

Czakry to ośrodki naszej energii osobistej, rozmieszczone wzdłuż pionowej osi ciała. Każda z czakr w zależności od poziomu, odpowiada za pewne sfery zarówno zdrowia, jak i życia.

Kiedy któraś z nich nie funkcjonuje tak jak powinna, w naszym życiu pojawiają się problemy związane ze sferą za którą odpowiada właśnie ta czakra.

W tym materiale rozpisuję je wszystkie, dzięki czemu dowiesz się jak możesz lepiej zrozumieć swoje wzorce i na co zwrócić uwagę gdybyś chciał je zmienić.

czakry opis czakra

Dzięki oczyszczonym i odblokowanym czakrom energia płynie swobodnie i twórczo. Jesteś lubiany wśród ludzi.

Odnosisz sukcesy i nie paraliżuje Cię strach.

Godzisz sprawy ziemskie i rutynowe, z marzeniami i duchowością.

Zaburzenia, blokady, brak energii: co z nimi robić

 
W naszych centrach energetycznych (czakrach), na skutek doznań życiowych powstają różnego typu blokady i uszkodzenia.
 
 
Są one ukierunkowane na konkretne strefy działania. Po pewnym czasie wyraźnie wpływają na zdrowie, to jak nas odbierają ludzie, czy szczęście nam sprzyja.
 
Jeżeli przykładowo mamy problemy ze związkami, to bardzo prawdopodobne jest że to nasza czakra serca jest zablokowana, lub słaba. Są tam jakieś wzorce, które odpychają szczęście.

Przepływ energii oraz stan czakr można poprawiać zdrowym stylem życia, ale w przypadku poważnych zaburzeń widocznych w zyciu jako sytuacje nie do wytrzymania, warto skorzystać z mojej pomocy.

Czakroterapię, czyli oczyszczanie, odblokowanie, naprawę, harmonizowanie czakr i energii zaczynamy od Analizy Energetycznej. Następnie dobieramy odpowiednie zabiegi energetyczne, wykonuję je najczęściej na odległość.

czakry jak oczyścić, czakry jak odblokować

 

 Analiza Czakr i Aury daje Ci wiedzę, które Twoje czakry potrzebują oczyszczenia, odblokowania, w jakim stanie jest Twoja energia. Do jej sporządzenia potrzebuję tylko Twoje aktualne zdjęcie oraz krótki opis z czym się zmagasz.

Sesje energetyczne to dobrane pod potrzeby Twojej energii techniki i przekazy energetyczne, żeby uzdrowić Twoje życie.

 

Ok rozumiem, chcę zacząć pracę z czakrami! >>

Opis Czakr

 

Centrów energetycznych jest bardzo dużo.

W zależności od systemu w jakim są prezentowane, ilość czakr uważanych za główne, może się różnić. Najczęściej jest to siedem czakr.

Przedstawiam ten autorski opis czakr, na podstawie wieloletniej praktyki  oczyszczania i odblokowania energii klientów.

 

Czakra podstawy/korzenia

 

czakry - czakra korzenia lub podstawy

 

Odpowiedzialna przede wszystkim za byt, zdrowie, siłę. Osoby o przeładowanej czakrze podstawy mogą być nadpobudliwe i kłótliwe i mają mocno materialistyczne podejście do życia, zaś niedobory energii na tej czakrze powodują wycofanie, depresję, problemy z utrzymaniem czy poszukiwaniem pracy oraz niskie poczucie własnej wartości.

 

Choroby towarzyszące problemom z tym ośrodkiem, to hemoroidy, ogólne osłabienia organizmu, kłopoty z wydalaniem, problemy z prostatą u mężczyzn, niedokrwistość oraz inne związane z krwią.

 

Zaniedbana czakra korzenia często przejawia się w oderwaniu od rzeczywistości, odrealnieniu, kłopotach z dbaniem o siebie, pewnością siebie. Często osoby z dysfunkcją tej czakry czują się zagrożone czymś, nie mają poczucia stabilizacji i bezpieczeństwa. Także nawet przy stałej pracy, pieniądze jakoś się ich nie trzymają.

 

Chcąc rozwinąć czy unormować tę czakrę, warto skupić się na czynnościach codziennych, pracy z ziemią (kopanie w ogródku, przesadzanie kwiatów), a także medytacji z kolorem czerwonym, czyli kontemplacja zachodu słońca, wizualizacja korzeni łączących nas z ziemią.

 

Czakra sakralna/witalna

 

czakra sakralna

 

To czakra związana z witalnością, radością życia, seksualnością, a także tworzeniem.
Niedobory energii na tej czakrze dadzą o sobie znać w postaci braku chęci do życia, brakiem radości, pesymizmem, u artystów pojawi się niemoc twórcza.
Przeładowana czakra może sprawić kłopoty z nadmiernym seksualizmie, nimfomanii, postrzeganiem życia tylko poprzez jego przyjemności.

 

Choroby związane z tą czakrą to zaburzenia hormonalne, zaburzenia łaknienia, choroby związane z organami płciowymi oraz limfą.

 

Rozwijanie tej czakry to medytacje przy spacerze po rosie na trawie, sporty związane z wodą, taniec np. taniec brzucha.

 

W emocjach zaburzenia tej czakry lubią się objawiać poczuciem winy za wszystko co robimy, nieustającą melancholią, czy hipokryzją.

 

Czakra splotu

 

splot słoneczny opis czakr

 

Jej działanie manifestuje się w pracowitości, sile woli, walce, rywalizacji, poczuciu szczęścia.
Osoby z przeładowaną czakrą splotu mogą być agresywne, wybuchowe, dążyć do celu „po trupach”, bywa że nie wychodzą z pracy, często wybierają rozwiązania siłowe.
Słaba czakra splotu to przede wszystkim podatność na wpływy, brak asertywności, niemoc, niechęć do jakiejkolwiek konfrontacji.

 

Choroby towarzyszące zaburzeniom tej czakry to problemy żołądkowe, nadkwasota, niedokwasota, kamienie żółciowe, problemy z wątrobą, cukrzyca, żółtaczka.

 

Sposoby dające wyciszenie i unormowanie jej pracy to medytacja na słońcu, wygrzewanie się na pisku, sztuki walki, kontemplacja płomienia (np. świecy)

 

Czakra serca

 

czakra serca opis oczyszczanie czakr czakry

 

Miłość bezwarunkowa, altruizm, zrozumienie, empatia, współczucie oraz współodczuwanie, to właśnie rejony gdzie manifestuje się działanie czakry serca.

 

Przy niedoborach energii w tej czakrze będziemy nieczuli na krzywdę innych, skupieni na sobie, pozbawieni empatii i współczucia, niezdolni do głębszej miłości.
Jeżeli zaś czakra ta ulegnie przeładowaniu możemy być tak rozproszeni zajmowaniem się sprawami innych że zapomnimy o sobie, potrzeba pomagania innym niezależnie od tego czy oni tego chcą czy nie to także nadczynność tej czakry, podobnie jak nadmierna wylewność, niestabilność uczuciowa.

 

Choroby związane z nią to wszelakie problemy z sercem, choroba wieńcowa.

 

Ustabilizujemy te czakrę przez medytację na łonie natury, najlepiej wśród zieleni, przytulanie się do drzew w lesie, spacery w parkach, zagajnikach o ile jest tam cicho i spokojnie.

 

Czakra gardła

 

czakra gardła

 

Jeżeli cierpimy na brak kreatywności, czujemy się wypaleni, mamy problemy z nagromadzeniem żalu do innych i do siebie to możemy być pewni że nasza czakra gardła nie funkcjonuje najlepiej.

 

Jej przeładowanie może objawiać się słowotokiem, nadmiernym gadulstwem, gadaniem „po próżnicy” i nadmiernym przywiązaniem do rutyny i planu.
Brak energii na tej czakrze sprawi że będziemy niekomunikatywni, pozbawiani kreatywności.

 

Chorobowo zaburzenia energetyczne w tym rejonie objawią się chrypką, kłopotami z głosem i strunami głosowymi, jąkaniem, problemami z tarczycą, układem oddechowym, oraz problemami ze szczęką.

 

Powinna nas tu ustabilizować kontemplacja błękitu nieba, obserwacja chmur, śpiew, śpiewanie i słuchanie mantr.

 

Czakra trzeciego oka

 

czakra trzeciego oka, 3cie oko czakra

 

Intuicja, sprawna pamięć krótkotrwała, spostrzegawczość oraz koncentracja to atrybuty czakry trzeciego oka.
Zaburzenia w tym ośrodku energetycznym objawią się w przypadku niedoboru energii słabą koncentracją, kompletnym brakiem uwagi, rozpraszaniem się, brakiem intuicji.

 

Przeładowanie tej czakry to robienie czegoś zanim się pomyśli, skupianie się tylko na jednej rzeczy.

 

Choroby związane z tą czakrą to problemy ze wzrokiem, choroby oczu, zaburzenia pamięci, problemy z zatokami, migreny.

 

Chcąc rozwinąć czy unormować ten ośrodek energii warto medytować skupienie na punkcie, kontemplować piękne widoki, malować (niezależnie od zdolności), oraz wsłuchiwać się w swój wewnętrzny głos.

 

Czakra korony

 

czakra korony

 

To najwyższa z naszych czakr i odpowiada za pojmowanie, zrozumienie, rozsądek, intelekt, otwartość.
Jeżeli jest przeładowana owocuje to dewocją, skostnieniem moralnym, nietolerancją. Braki energii na tej czakrze dają otępienie, zagubienie i dezorientację.

 

Chorobowo problemy z koroną objawiają się w depresjach, demencjach, zaburzeniach pamięci, zawrotach głowy i chorobach związanych z mózgiem.

 

Chcąc poprawić działanie tego ośrodka energii warto systematycznie medytować, modlić się, skupiać na mantrach Om lub A.

 

 

 

 

 

Analiza energetyczna – czakry, energia, negatywne wpływy

Jednym ze sposobów na poprawienie stanu swoich czakr jest zamówienie analizy energetycznej, która pozwoli na dokładną ocenę stanu poszczególnych centrów energetycznych i wskazanie konkretnych działań, które należy podjąć, aby je zharmonizować.

Dzięki temu będziemy mieli lepsze zrozumienie swojego ciała i emocji, a także będziemy mogli pracować nad dalszym rozwojem osobistym i duchowym. Zamówienie analizy energetycznej jest świetnym sposobem na zwiększenie świadomości i poprawę jakości swojego życia.

ANALIZA ENERGETYCZNA >>

Związek czakr z ciałem fizycznym

Według tradycyjnej medycyny indyjskiej każda z siedmiu głównych czakr jest powiązana z określonymi narządami i układami ciała fizycznego. Oto krótkie podsumowanie tych powiązań:

  • Czakra korony (Sahasrara) – powiązana z układem nerwowym i mózgiem, kontroluje także skórę. Jej blokada może prowadzić do bólów głowy, problemy ze snem, depresji i chorób skóry.
  • Czakra trzeciego oka (Ajna) – związana z oczami, układem hormonalnym i przysadką mózgową. Jej blokada może prowadzić do problemów z widzeniem, bólów głowy, migren i chorób związanych z hormonalnym równowagą organizmu.
  • Czakra gardła (Wiszuddha) – powiązana z gardłem, tarczycą, oskrzelami i płucami. Jej blokada może prowadzić do problemów z oddychaniem, kaszlu, infekcji gardła i chorób tarczycy.
  • Czakra serca (Anahata) – związana z sercem, płuco i układem krążenia. Jej blokada może prowadzić do chorób serca, astmy, chorób płuc i innych problemów z układem krążenia.
  • Czakra splotu słonecznego (Manipura) – powiązana z wątrobą, żołądkiem i trzustką. Jej blokada może prowadzić do chorób wątroby, żołądka i trzustki, a także problemów trawieniem.
  • Czakra sakralna (Svadhisthana) – związana z jajnikami, macicą, prostata, układem moczowym i płciowym. Jej blokada może prowadzić do chorób płciowych, problemów z płodnością, a także do zaburzeń hormonalnych.
  • Czakra podstawy (Muladhara) – powiązana z kośćmi, mięśniami, stawami i układem odpornościowym. Jej blokada może prowadzić do chorób kości i stawów, bólu pleców, słabej odporności i chorób autoimmunologicznych.

Kiedy czakra jest zablokowana, energia nie może swobodnie przepływać przez nią, co może prowadzić do problemów zdrowotnych. Zbyt mało energii może prowadzić do osłabienia organów i układów ciała fizycznego, podczas gdy zbyt dużo energii może prowadzić do przeciążenia i stanów zapalnych. Dlatego ważne jest, aby utrzymywać równowagę w czakrach i dbać o ich właściwe funkcjonowanie.

Równowaga czakr

 

Równowaga czakr oznacza, że wszystkie siedem głównych czakr w naszym ciele funkcjonuje harmonijnie i w zgodzie z pozostałymi czakrami. Cechy czakr w stanie równowagi to m.in.:

Witalność i dobry nastrój: Kiedy nasze czakry są w równowadze, odczuwamy witalność i radość życia, co wpływa na nasz nastrój.

Uważność i koncentracja: Równowaga czakr pomaga w osiągnięciu uważności i koncentracji, co przekłada się na skuteczniejszą pracę i lepszą naukę.

Wzmacnianie odporności: Pracowanie z czakrami w celu utrzymania równowagi przynosi korzyści dla naszego zdrowia, pomagając wzmocnić odporność na choroby.

Lepsze relacje: Równowaga czakr wpływa na nasze relacje z innymi ludźmi, pomagając nam wyrażać emocje w sposób bardziej spójny i zrozumiały.

Dbanie o równowagę czakr można osiągnąć poprzez medytację, jogę, techniki oddechowe, reiki, koloroterapię i wiele innych. Istotne jest również uważne słuchanie swojego ciała i reagowanie na jego potrzeby. Poprzez regularne praktyki duchowe oraz uważność, możemy utrzymać równowagę czakr i cieszyć się korzyściami, jakie przynosi ona dla naszego zdrowia i życia.

Brak równowagi w czakrach może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych. Oto kilka przykładów:

Pierwsza czakra (Muladhara) – brak równowagi w tej czakrze może prowadzić do uczucia niepewności, lęku, a także problemów z układem trawiennym i układem moczowym.

Druga czakra (Svadhisthana) – brak równowagi w tej czakrze może prowadzić do problemów z płodnością, seksualnością, kreatywnością oraz do negatywnych emocji takich jak zazdrość i niezadowolenie.

Trzecia czakra (Manipura) – brak równowagi w tej czakrze może prowadzić do problemów z trawieniem, nadmiernego stresu, poczucia osamotnienia oraz braku pewności siebie.

Czwarta czakra (Anahata) – brak równowagi w tej czakrze może prowadzić do problemów z sercem, relacjami interpersonalnymi, a także do negatywnych emocji takich jak zazdrość, złość i nienawiść.

Piąta czakra (Wiszuddha) – brak równowagi w tej czakrze może prowadzić do problemów z gardłem, komunikacją oraz do negatywnych emocji takich jak złość i brak wyrozumiałości.

Szósta czakra (Ajna) – brak równowagi w tej czakrze może prowadzić do problemów z koncentracją, pamięcią, a także do negatywnych emocji takich jak lęk i niepewność.

Siódma czakra (Sahasrara) – brak równowagi w tej czakrze może prowadzić do poczucia braku celu i sensu życia, braku duchowości oraz do depresji i poczucia osamotnienia.

Dlatego ważne jest dbanie o równowagę w czakrach, poprzez stosowanie odpowiednich praktyk, takich jak medytacja, joga, reiki czy inne techniki energetyczne

Czakry i emocje

Każda z siedmiu głównych czakr ma związek z określonymi emocjami i stanami emocjonalnymi. Oto krótki opis każdej z czakr i jej powiązanych emocji:

Czakra korony – związana z duchowością, transcendentnymi doświadczeniami i wyższą świadomością.

Czakra trzeciego oka – związana z intuicją, wyobraźnią, percepcją i wewnętrznym wglądem.

Czakra gardła – związana z wyrażaniem siebie, komunikacją i twórczością.

Czakra serca – związana z miłością, empatią, współczuciem i przyjaźnią.

Czakra splotu słonecznego – związana z siłą woli, osobistą władzą, poczuciem własnej wartości i poczuciem własnej mocy.

Czakra sakralna – związana z seksualnością, kreatywnością, płodnością i emocjami związanymi z ciałem.

Czakra podstawy – związana z poczuciem bezpieczeństwa, stabilnością, podstawowymi potrzebami i przetrwaniem.

Kiedy czakra jest zablokowana lub nieprawidłowo funkcjonuje, może prowadzić do różnych problemów emocjonalnych i fizycznych. Na przykład, blokada w czakrze gardła może prowadzić do trudności w komunikacji, a blokada w czakrze serca może prowadzić do braku empatii i problemów z miłością.

Praca z emocjami jest ważna w celu odblokowania czakr i przywrócenia ich równowagi. Istnieje wiele technik, które można wykorzystać do pracy z emocjami i oczyszczania czakr. Niektóre z najpopularniejszych technik to medytacja, joga, tai chi, reiki i różnego rodzaju terapie energetyczne.

Praca z emocjami związana z daną czakrą może pomóc w usunięciu blokad i przywróceniu równowagi, co może poprawić samopoczucie, poziom energii i ogólną jakość życia.

Techniki oczyszczania czakr

Oto kilka popularnych technik oczyszczania czakr:

Medytacja – medytacja może pomóc w oczyszczeniu czakr poprzez skupienie uwagi na konkretnym centrum energetycznym, wyobrażając sobie, jak energia przepływa przez nie. Dla przykładu, podczas medytacji na czakrę korony, można wyobrazić sobie promień światła, który wpływa na tę czakrę, oczyszczając ją i wzmacniając.

Joga – ćwiczenia jogi, zwłaszcza te skupiające się na oddechu i asanach, mogą pomóc w oczyszczaniu czakr poprzez zwiększenie przepływu energii przez ciało.

Tai Chi – Tai Chi to chińska sztuka walki, która ma na celu harmonizację energii w ciele. Ćwiczenia Tai Chi mogą pomóc w oczyszczaniu czakr poprzez zwiększenie przepływu energii i harmonizację ciała i umysłu.

Techniki energetyczne – istnieje wiele innych technik energetycznych, takich jak akupunktura, akupresura, terapia dźwiękiem czy kryształoterapia, które również mogą pomóc w oczyszczaniu czakr poprzez wykorzystanie różnych form energii.

Wszystkie te techniki mogą być skuteczne w oczyszczaniu czakr, ale warto zwrócić uwagę, że każda osoba jest inna i to, co działa dla jednego, niekoniecznie będzie działać dla drugiego. Dlatego warto eksperymentować z różnymi technikami i znaleźć tę, która najlepiej działa dla Ciebie.

Czakry w różnych kulturach

Czakry mają różne znaczenia i odgrywają ważną rolę w tradycyjnej medycynie wielu kultur. W hinduizmie, systemie czakr związany jest z jogą i medytacją. Według hinduistycznej tradycji, czakry to siedem ośrodków energii znajdujących się wzdłuż kręgosłupa, zaczynając od podstawy kręgosłupa a kończąc na czubku głowy. W chińskiej medycynie, koncepcja czakr jest zastąpiona ideą meridianów, które są kanałami energii w ciele. W chińskiej medycynie akupunktura i akupresura wykorzystują te meridiany, aby wpłynąć na przepływ energii.

W tradycyjnej medycynie Tybetańskiej, czakry są postrzegane jako punkty skupienia energii, które wpływają na różne aspekty zdrowia fizycznego i emocjonalnego. W kulturze Azteków, czakry były uważane za kanały, przez które przepływał żywioł życia. W medycynie ajurwedyjskiej, czakry są związane z trzema duchowymi kanałami, a także z różnymi ciałami duchowymi.

Wszystkie te kultury i tradycje medyczne łączy jedno – postrzeganie ciała, umysłu i duszy jako jedności, w której każdy aspekt oddziałuje na pozostałe. Wszystkie te systemy wierzą, że równowaga i przepływ energii w ciele jest kluczowym elementem zdrowia i dobrego samopoczucia.

4.8/5 - (105 głosów)