Co to jest kundalini

Kundalini (‘pierścień’, ‘zwinięty’) to według laja jogi, psychiczno-duchowa energia, siła życiowa zmagazynowana w dole kręgosłupa. Posiada ją każdy człowiek, lecz nie u każdego jest ona aktywna.

W Upaniszadach opisywana jest jako wąż zwinięty w 3 i pół zwoju i znajduje się tuż powyżej czakry podstawy.

W filozofii jogi energia ta jest nierozerwalnie związana z boginią Shakti.

Shiakti uosabia energię żeńską, dynamikę, kreatywność. Jej męskim odpowiednikiem jest Shiva. To Reprezentuje on świadomość, ale statyczną, bez możliwości kreowania.

Joga oferuje poza filozofią, ćwiczenia mające na celu obudzenie tej kosmicznej energii.

Gdzie znajduje się energia kundalini

Często można spotkać się z mylną opinią, że kundalini leży w czakrze podstawy.

Tak naprawdę, czakra ta, a konkretnie jej siła, jest niezbędna do wzbudzenia kundalini, jednak leży ono powyżej tej czakry.

Jestem energoterapeutką, jasnowidzącą, malarką obrazów duszy i opiekunów oraz autorką kursów mistycznych.

Jako że lubię dzielić się tym, co dobre, chętnie pracuję z osobami potrzebującymi wsparcia, czy to w energii, czy w słowach.

Najpiękniejszym co nas spotyka jest wolność wewnętrzna, wybaczenie i miłość i tym właśnie dzielę się najchętniej.

Agnieszka Orzechowska

 

 

Budzenie kundalini

Obudzenie kundalini najczęściej wymaga wieloletnich ćwiczeń i przygotowań.

Najczęściej ścieżka, jaką podążają jest oparta na Kundalini jodze – nazywaną także laja jogą.

Ten system jogi opiera się na tantrze hinduskiej (nie mylić z tantrą tybetańską).

Wzbudzona energia kundalini wznosi się spiralnie poprzez czakry wzdłuż kręgosłupa, aż osiągnie swoją wyższą siedzibę w koronie– siódmej i najwyżej położonej czakrze. Ma to związek z siedmioma etapami rozwoju wewnętrznego i osiągania „wyzwolenia”.

 

Wstępną praktyką niezbędną do wzbudzenia kundalini jest Bhuta śuddhi, czyli inaczej oczyszczanie pięciu żywiołów.

Bez wykonania oczyszczanie lepiej nie przechodzić do dalszych praktyk, ponieważ może to spowodować nieprzyjemne efekty zarówno psychiczne jak i fizyczne.

Drugi etap – Indrija śuddhi, który związany jest z uwalnianiem zmysłów. Etap ten jest silnie związany z seksualnością i jeżeli praktykujący jest w związku, przed przystąpieniem do ćwiczeń, potrzebna jest zgoda partnera.

Kluczowym i ostatnim etapem w drodze do wzbudzenia kundalini, jest Śakti śuddhi.

Polega on na oczyszczeniu źródła mocy oraz uwolnieniu kundalini by dotarła do czakry korony.

W tym etapie zostają także wzbudzone różne zdolności parapsychiczne.

SPONTANICZNE PRZEBUDZENIE KUNDALINI

Ludzie pragnący przebudzenia kundalini uprawiają w tym celu ćwiczenia, medytują, rozwijają świadomość.

Zdarza się jednak, że energia ta wzbudza się u osób kompletnie nieświadomych tego, co się dzieje.

Są to samoistne przebudzenia kundalini.

Przyczyny samoistnego przebudzenia kundalini są różne.

Czasem siła ta zostaje wzbudzona poprzez ćwiczenia, których działania nie rozumieliśmy, czasem przez nierozsądne osoby z otoczenia, a czasem nie da się ich ustalić.

Jeżeli jednak nie jesteśmy świadomi tego, co się z nami dzieje, to istnieje olbrzymie niebezpieczeństwo, że nie udźwigniemy tej energii.

 

Kundalini – objawy

Z opisywanych najczęściej doznań wyróżnia się wspólne dla większości poczucie energii wędrującej wzdłuż kręgosłupa od jego nasady w górę. Czasem energia ta jest opisywana jako gorąca, czasem ciepła lub przyjemnie mrowiąca.

Energia ta, wzbudzona do pracy wyczula nasze zmysły i odczucia, skłania także do zmian wewnętrznych, dlatego system nerwowy osoby nieświadomie przechodzącej przebudzenie, jest niezwykle przeciążony.

 

Kundalini niebezpieczeństwa

Wzbudzane pod opieką mistrza kundalini jest procesem czasochłonnym i wymagającym poświęceń, ale bezpiecznym. Poprzedzają go wieloletnie przygotowania i ćwiczenia. Tu więc nie ma niespodzianek, choć czasem mimo starannych ćwiczeń i przygotowań, osoby ze wzbudzoną kundalini, wcale nie zachowują się tak, jak sobie to wyobrażamy, czyli jak asceci, wyrzekający się przyjemności doczesnych.

Najwięcej niebezpieczeństw niesie jednak ze sobą niekontrolowane wzbudzenie bez wcześniejszego przygotowania. Tu może być wiele pułapek, w tym nawet choroby psychiczne, włącznie z samobójstwem.

 

Sesje energetyczne i oczyszczanie czakr

 

To najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy mają problemy ze swoją energią, czakrami, ale nie mają odwagi na samodzielną pracę.

Najlepiej rozpocząć przygodę z oczyszczaniem od sprawdzenie tego, czy na pewno tylko to jest przyczyną naszych problemów. Do tego przeznaczona jest Analiza Energetyczna.

Kiedy dzięki Analizie Energetycznej uzyskasz już pewność tego, co tak naprawę nie działa, co jest przyczyną problemów, możesz skorzystać z moich indywidualnych sesji energetycznych.
Sesje są dopasowane dokładnie do Ciebie i Twojej energii. Robię je na odległość, dzięki czemu nie musisz wychodzić z domu. Jedyne czego potrzebujesz to spokojny kąt na godzinę i trochę skupienia.

Sesje są w pełni bezpieczne dzięki mojemu wieloletniemu doświadczeniu i wypracowaniu odpowiedniej techniki.

 

kundalini
5/5 - (13 głosów)