O czakrach dłoni niewiele się mówi. Są uważane za drugoplanowe.
Jednak przy odpowiedniej czułości oraz wyćwiczeniu, dzięki nim możemy zarówno wysyłać, jak i pobierać energię.
czakry dłoni
Nie bez powodu też wzięła się nazwa „Ręce które leczą” –  uzdrowiciel chcąc przekazać nam energię przykłada dłonie w wybrane punkty ciała.
Już w starożytności znane było uzdrawianie przez nakładanie rąk, co jest niejako transferem energii od uzdrowiciela do pacjenta.
Dłoń ludzka jest niezwykle skomplikowana zarówno w fizycznym jak i energetycznym aspekcie. Właśnie tam przebiega i masa meridian.
Dłonie są bezpośrednio połączone z czakrą serca. Na wielu obrazach czy rzeźbach bóstwa przedstawione są z dłonią skierowaną na widza w geście błogosławieństwa.
Wielką ilość meridian i energii jaka jest w naszych dłoniach wykorzystuje się także w mudrach, czyli jodze małych palców.
Jednak czakry dłoni to nie tylko wysłanie ale i przyjmowanie energii. Oglądając ciało energetyczne osoby badanej właśnie poprzez dłonie możemy stwierdzić jaki jest stan czakr, zdrowia, aury, jej potencjał oraz wiele, wiele innych.

Ćwiczenia na czakry dłoni

Jednym z najprostszych sposobów na uaktywnienie tych czakr, jest skupienie się na wewnętrznej, centralnej części swoich dłoni i próbach wyczucia jakiś doznań; ciepła, mrowienia, czy początkowo tylko napięcia.
Jeżeli już skupiłeś się na nich zapamiętaj doznania i teraz potrzyj dłońmi o siebie. Ponownie skup się na doznaniach. Porównaj je.
Po zakończonym ćwiczeniu delikatnie strząśnij dłonie, lub umyj w chłodnej wodzie.
Ćwiczenie dla bardziej zaawansowanych
Koncentrujemy się na wyciągniętej otwartej dłoni i skupiamy uwagę na poszczególnych palcach, od najmniejszego aż po kciuk.
Przy każdym z nich staramy się nazwać doznanie, wyczuć mrowienie, drganie, ciepło.
Po koncentracji na jednej dłoni, to samo powtarzamy z drugą.
Następnie wracamy do dłoni od której zaczęliśmy i wyobrażamy sobie, że na jej środku spoczywa zamknięty kwiat lotosu.
Powoli pozwalamy by jego kielich się otwierał, a płatki rozkładały.
Jeżeli uda nam się wizualizować to na obu dłoniach, w dalszej części ćwiczenia wyobrażamy sobie, że kielich ten po otwarciu, zaczyna wydzielać piękne złociste światło.
Nie zapominajmy na koniec każdego ćwiczenia o zamknięciu kielicha naszego lotosu.
Innym sposobem jest praca z kamieniami. 
Jako że czakry dłoni są silnie związane z czakrą serca, bardzo dobrze będą się tu nadawały kamienie, które właśnie ją wspierają. Należą do nich między innymi;
agat zielony, amazonit, atakamit, malachit, jadeit, chryzopraz, konichalcyt, a przede wszystkim apofilit zielony.
Potrzebne nam są najlepiej dwa kamienie jednego rodzaju, o podobnej wielkości.
W stanie wyciszenia siadamy spokojnie i bierzemy po kamieniu do każdej z rąk. Obejmujemy kamienie palcami, ale tak, by nie zaciskać ich zbyt mocno. Trzymamy je w dłoniach koło 15 minut starając się poczuć, jak energia z kamienia ożywia i rozwija nasze czakry w dłoniach.
Po użyciu kamienie koniecznie należy oczyścić.
Same czakry dłoni także warto oczyścić co jakiś czas, zwłaszcza jeżeli przekazywaliśmy, czy też przyjmowaliśmy cudzą energię.
Najlepsze jest do tego jedno z ćwiczeń rozluźniających z Tai Chi, gdzie stojąc na lekko ugiętych, rozstawionych nogach, zupełnie luźno strząsamy dłonie w dół, nie napinając przy tym mięśni dłoni i wyobrażając sobie, że wszystko co się do nich przykleiło i nagromadziło w nich, a nie jest pozytywne idzie do ziemi.
Oczyszczanie czakr – zamów profesjonalne zabiegi.
Czakry – o czakrach głównych
czakry dłoni
5/5 - (3 głosów)