Podobnie jak ciało fizyczne ma siedem (lub więcej) możliwych do zidentyfikowania centrów energii lub wirowanie wirów subtelnej energii, to czy na tej planecie znajdują się centra czakr, które regulują jej zdrowie i działają jako odbicie jej energetycznej ewolucji. Dr Hiroshimi Motoyama opracował metodę mierzenia czakr ludzkiego ciała – dając im podstawy naukowe, od wieków uważanych za czysto metafizyczne, chociaż święci, mędrcy, mnisi i jogini wiedzieli o ich istnieniu na długo przed ich rozpoznaniem Instrumenty naukowe.

czakramy

    Istnieje wiele kultur, które wyobrażają sobie system energetyczny, który uruchamia organizm, ale system Czakr Yogic ma 4000-5000 lat. Czakra przekłada luźno na „koło” z sanskrytu, ale dokładniej opisuje wir wirującego energii. Niektóre systemy czakry zawierają dwanaście pierwszorzędnych czakr, inni mniej, ale odnoszą się one do mapy energii krążącej przez ciało, głównie przez kręgosłup. Każda czakra jest zlokalizowana w pobliżu gruczołu endokrynnego, odpowiedzialnego za regulowanie reakcji hormonalnych w organizmie. Czakry działają także jako tłumacze energii. Przyswajają energię z otaczających wpływów, w tym własne emocje i myśli oraz czakry innych. W konceptualizacji jogicznej systemu czakr istnieje siedem podstawowych czakr energii.

Każda czakra ma własną przepustowość energii i reguluje perspektywę każdej osoby na tej wibracji. Czakry ziemi są bardzo podobne. Odbijają korzeń aż do korony. Chińsko-japońska konceptualizacja czakr lub meridianów jest nieco inna niż indyjska konceptualizacja, jak i kabalistyczna, ale splotują się w bardzo spójne rozumienie ciała energetycznego.

Tak jest również w przypadku wirów energetycznych lub czakr. „Ziemia jest żyjącą istotą, z własnym twórczym, ewolucyjnym zamiarem i własnymi metodami, aby to osiągnąć. Jeśli spojrzymy na naturę, odkrywamy, że projekt i innowacje – architekt i wynalazca – są w pracy. Jaki jest cel tego wysiłku? Sama, wśród planety w Układzie Słonecznym, Ziemia jest macierzą życia. Jakie są maksymalne możliwości życia? Prawdziwą wolą Ziemi jest znalezienie odpowiedzi na to pytanie i przekazanie tych wyników innym laboratoriom życia na całym wszechświecie. 

W ten sam sposób, w jaki energia kundalini oplata kręgosłup z Korzeń rdzenia kręgowego w człowieku, w sposób podobny do DNA, energia obraca się również na całej naszej planecie.

czakry

czakramy w polsce
czakramy ziemi
miejsca mocy czyli czakramy ziemi w polsce
czakramy ziemi w polsce
czakramy na świecie
czakramy świata
czakramy ziemi mapa

5/5 - (3 głosów)