Data urodzenia a czakry. Czy data moich urodzin ma wpływ na czakry?

 

Bardzo często spotykam się z pytaniem, jaki wpływ ma na czakry data urodzenia. Czasami też przy zamówieniu analizy energetycznej dostaję poza zdjęciem datę urodzenia osoby zamawiającej. Jaki więc wpływ może mieć data urodzenia na czakry? A no nie ma żadnego 🙂 Czakry to punkty energetyczne, które odpowiadają za poszczególne sfery życia. Ma je każdy, niezależnie od daty urodzenia, koloru aury i potencjału energii.

 

Czy mogę sprawdzić jakie czakry ma moje dziecko?

 

Małe dzieci mają słabo widoczne czakry, nie do końca rozwinięte, ale jest to naturalny proces, odwrotny do tego, jako następuje przed śmiercią. Nie należy ingerować w proces rozwoju czakr u dzieci, ponieważ można bardziej zaszkodzić niż pomóc. Budowa czakr, to nie jest wyścig zbrojeń — nasze dziecko będzie bardziej genialne, sprawne, czy oświecone na starcie, jeżeli siłą przyspieszymy procesy rozwoju czakr. Możemy jedynie sprawić, że będzie się czuło niedostatecznie dobre, nieakceptowane przez rodziców i otoczone presją, a nie miłością.

 

Zablokowane czakry jakie są objawy?

 

Na pewno takim sygnałem będzie brak zadowolenia z życia i z samych siebie. Słabe radzenie sobie z okolicznościami, uporczywy problem z finansami, podatność na stres, czy nawet popadanie w choroby, to wszystko mogą być sygnały o blokadach w czakrach.

 

Objawy zablokowania czakr mogą być różne u różnych osób i dotyczy to nawet tej samej czakry, że już nie wspomnę o kilku blokadach w kilku różnych czakrach. Jest jednak ciekawym, że osoby z podobnymi blokadami często szukają swojego towarzystwa. Zapewne chodzi tu o zrozumienie przez kogoś w podobnej do naszej sytuacji. To jednak nie pomoże w odblokowaniu, więc dobrze jest dla równowagi poszukać też kogoś z kim możemy poprzebywać a jest od nas zupełnie różny. To może pomóc naszej energii znaleźć dla nas lepszy wzorzec.

 

Czy czakry są rozłożone w konkretnych miejscach w ciele?

 

Czakry są rozmieszczone wzdłuż kręgosłupa i znajdują się niedaleko gruczołów dokrewnych:

 

Szyszynka To niewielki tworem.odpowiedzialny za syntezę melatoniny, czyli hormonu snu. Ma też wpływ na prawidłowy rozwój płciowy u dzieci.

 

Podwzgórze i przysadka Podwzgórze to część ośrodkowego układu nerwowego i łączącym  się za pomocą przysadki mózgowej z układem wydzielania wewnętrznego. Odpowiedzialny jest za kontrolę wszystkich czynności organizmu związanymi z  przetrwaniem np rodzicielstwo, głód, pragnienie, termoregulację, cykle snu i czuwania. Przysadka jest odpowiedzialna za pracę wszystkich pozostałych gruczołów wydzielania wewnętrznego.

 

Tarczyca to twór składający się z dwóch płatów i zajmujący przednią część szyi. Wydziela do krwi hormony wpływające na rozwój i czynność mózgu oraz odpowiedzialne za  metabolizm białek, tłuszczów i węglowodanów.

 

Grasica Grasica leży bezpośrednio za mostkiem. Kieruje wszystkimi narządami chłonnymi, czyli związanych z układem odpornościowym.

 

Trzustka Jest położona w jamie brzusznej niedaleko żołądka. Odpowiada za metabolizm cukrów, dostarcza enzymy umożliwiające trawienie pożywienia, a także odpowiada za produkcje insuliny.

 

Nadnercza Leży w górnej części jamy brzusznej, powyżej nerki. Utrzymuje prawidłową przemianę materii organizmu i syntezuje adrenalinę i noradrenalinę.

 

Jajniki i jądra Jądra oraz jajniki jako gruczoły dokrewne, produkują hormony płciowe, czyli estrogenów, progesteronu, androgenów i relaksyny dla kobiet i u mężczyzn testosteron.

 

Co najbardziej blokuje czakry?

 

Największym negatywnym wpływem na czakry jest życie przeciw sobie samemu. Kiedy spełniamy oczekiwanie innych, zamiast swoich, kiedy żyjemy nie dla siebie dla spełnienia oczekiwań otoczenia, robimy to, czego nienawidzimy, męczymy sie dzień po dniu żyjąc nie swoim życiem, to to jest najbardziej destrukcyjne dla czakr działanie. Można popełniać błędy, można się mylić, można zmieniać zdanie i to nie raz nie dwa razy, ale wielokrotnie, nawet zrobienie czegoś złego — to da się naprawić, to się zdarza. Ale kiedy zamieniamy siebie w chodzącą kulę tłumionego gniewu to to jest równia pochyła do nieszczęścia.

 

Mam blokadę w czakrze — czy to coś strasznego?

 

Każdy ma jakieś blokady w czakrach, mogą to mamy też jakieś blokady. Jeżeli nie przeszkadzają nam one, akceptujemy siebie z nimi, to nie ma sprawy — można tak żyć.

 

Czy choroby to wina blokad w czakrach?

 

To działa w obie strony. Tak samo blokada w czakrze mogła mieć wpływ na powstanie jakiegoś stanu chorobowego, ponieważ choroba to najgęstsza postać blokady, ale też i odwrotnie — to choroba wywołuje blokadę. Przykładem może być uraz w obrębie sfery działania czakry, czy zaniedbanie jakiegoś problemu zdrowotnego, który leczony nie zostawiłby śladu, zaś pozostawiony sam sobie, nie tylko zmienił się w cięższą postać choroby, ale też poblokował przepływ energii.

 

Jak odblokować czakry samemu?

 

Przede wszystkim nauczyć się żyć w zgodzie ze sobą. Jest masa technik, czy to wizualizacji, czy afirmacji, czy oddechowych, ale kiedy stosując je nadal żyjemy utartym szlakiem który doprowadził do blokad, to te techniki nie przyniosą rezultatu. Warto więc zapytać siebie, czego najbardziej nie cierpimy w swoim życiu, co sprawia, że nie chce nam się być szczęśliwymi i to zmienić. To najistotniejszy punkt rozwoju energii i odblokowania czakr. Czakry to życie, energia to życie — nie da się tego rozdzielić, nie da się rozłączyć tych światów.

 

Czy zablokowane czakry to zablokowana energia?

 

Tak, przepływ energii jest związany z czakrami i kiedy któraś z nich nieharmonijnie pracuje, to i energia nie płynie tak harmonijnie jak powinna. Może to mieć wpływ na odczuwanie w sobie siły do działania, energii do pokonywania przeciwności, czy po prostu sił życiowych.

 

Otwieranie czakry jak mam to zrobić?

 

Często słyszę też pytanie — jak mam otworzyć swoje czakry? Najczęściej związane jest z czakrą trzeciego oka i widzeniem pozazmysłowym. Czakry już są otwarte. Mogą być zablokowane, mogą być słabe, mogą mieć problem z obrotami, ale są otwarte. Ciężko jest otworzyć coś, co już otwarte jest. Za to można je odblokować, czy poprawić kondycje konkretnej czakry. Jak odblokować czakry napisałam o tym tutaj: https://dotykprzestrzeni.pl/czakry/ Znajdziesz tam też odpowiedzi ile jest czakr, jaki mają kolor i na co wpływają.

 

Odblokowanie czakr za pomocą modlitwy czy to zadziała?

 

Może wyjaśnijmy sobie na początku, że zależy o jaką modlitwę chodzi. Kościół katolicki nie uznaje systemu czakr. Występują one za to w buddyzmie i hinduizmie. Nie ma więc modlitw chrześcijańskich na czakry. Można za to stosować mantry związane z daną czakrą, medytacje, mudry, wizualizacje połączone często z technikami oddechowymi.

 

Zrobiłem/łam wiele testów i nadal nie wiem co jest nie tak z moimi czakrami. Mam te blokady, czy nie mam i z tym zrobić?

 

Może warto zamówić profesjonalną analizę? 🙂

 

Analiza Energetyczna

 

czakry faq pytania i odpowiedzi
5/5 - (11 głosów)