czakra trzeciego oka, 3cie oko czakra

Czakra trzeciego oka, czyli Adźńa.

To szósta czakra od dołu. Dzięki niej poznajemy otoczenie i siebie samych. Położona jest na czole, tuż powyżej brwi.
Odpowiada za percepcję, postrzeganie, wyczucie, takt, domyślność, widzenie, w tym widzenie pozazmysłowe, czyli szósty zmysł.


Czakra trzeciego oka — choroby.

Choroby związane z czakrą trzeciego oka to migrena, problemy z pamięcią, problemy z koncentracją, czasami brak równowagi duchowej, problemy ze wzrokiem, choroby oczu, częściowo zapalenie zatok, koszmary senne, zaburzenia snu oraz niektóre zaburzenia układu dokrewnego.
 
Jak odblokować czakrę trzeciego oka.

Blokady czakry trzeciego oka są najczęściej związane z przewrażliwieniem zmysłów, przeczuleniem, brakiem wyczucia i taktu, brakiem intuicji. Najlepiej pracować z nimi poprzez kontemplację punktu w celu wyrobienia sobie skupienia. Dla tych, którzy uważają to ćwiczenie za zbyt wyczerpujące, lub nie są w stanie go wykonać, dobrze podziała medytacja klasyczna z półprzymkniętymi oczyma, wizualizacje oraz … czytanie książek.

Jak wzmocnić czarę trzeciego oka.

Wzmacniające dla tej czakry będą ćwiczenia wzrokowe, puszczanie wodzy fantazji, kontemplacja piękna przyrody.

Czakra trzeciego oka — kolor.
 
Kolorem czakry trzeciego oka jest indygo. Dla poprawy pracy tej czakry można nosić nauszniki lub opaskę w tym kolorze. Czakra ta lubi słońce, więc wystawianie jej na działanie promieni słonecznych bardzo dobrze jej zrobi. Oczywiście nie patrzymy w słońce, chyba że chyli się już ku zachodowi.

Kamienie wspomagające pracę czakry trzeciego oka.

Kamienie, które wspomagają tę czakrę, to lapis-lazuli, diament herkimera, sodalit, tanzanit oraz szafir.

Jak zacząć pracę z czakrą trzeciego oka.

Czakra trzeciego oka świetnie odnajduje się w połowicznej samotności. Czyli dobrze jest ją ćwiczyć, kiedy niedaleko nas są ludzie, ale nie jesteśmy bezpośrednio wśród nich. Obserwacja ludzi z ławki w parku i wyobrażanie sobie gdzie zmierzają, poco to robią i co ich interesuje, będzie doskonałym ćwiczeniem dla tej czakry i początkiem do rozwoju zmysłu jasnowidzenia.