czakra trzeciego oka

Czakra trzeciego oka, czyli Adźńa.

To szósta czakra od dołu. Dzięki niej poznajemy otoczenie i siebie samych. Położona jest na czole, tuż powyżej brwi.

Odpowiada za percepcję, postrzeganie, wyczucie, takt, domyślność, widzenie, w tym widzenie pozazmysłowe, czyli szósty zmysł.

Czakra trzeciego oka jest odpowiedzialna za nasze zdolności postrzegania pozazmysłowego.

Jest również jedną z łatwiejszych do wyczucia czakr. Ta czakra manifestuje się uczuciem mrowienia na czole.

Jestem zawodową czakroterapeutką i zajmuję się zagadnieniem czakr od bardzo dawna.

W praktyce miałam do czynienia z różnorakimi blokadami i na tych właśnie doświadczeniach oparłam podwaliny swojego systemu oczyszczania czakr.

Dzięki świadomości jak dokładnie przekłada się praca czakr na poszczególne sfery życia, potrafię precyzyjnie odnaleźć źródło problemu.

Zapraszam na Analizę Twojej Energii >>

Agnieszka Orzechowska

[lwptoc]

Czakra trzeciego oka — choroby.

Choroby związane z czakrą trzeciego oka to autyzm, problemy z pamięcią, problemy z koncentracją, czasami brak równowagi duchowej, problemy ze wzrokiem, choroby oczu, częściowo zapalenie zatok, koszmary senne, zaburzenia snu oraz niektóre zaburzenia układu dokrewnego.

Również przebodźcowanie, nadwrażliwość na światło, problemy z przetwarzaniem wrażeń zmysłowych są związane z zaburzeniem pracy trzeciego oka.

Trzecie oko objawy zablokowania;

  • brak wyczucia sytuacji
  • niedomyślność
  • nietakt
  • kiepska intuicja
  • koszmary senne
  • natrętne myśli, obsesje

Jak otworzyć trzecie oko?

To pytanie słyszę często i za każdym razem powtarzam; wszystkie czakry są już otwarte, gdyby były pozamykane, umarlibyśmy. Są za to nałożone na nie naturalne blokady, które sprawiają, że w niekontrolowany sposób nic do nas nie napłynie, czego, nie potrafilibyśmy przetworzyć. Ujmując prościej, są to zabezpieczenia, żebyśmy nie oszaleli ze strachu widząc rzeczy, których nie pojmujemy, nie rozumiemy ich natury. Trzeciego oka nie ma więc po co otwierać, bo otwarte już jest.

Trzecie oko; niebezpieczeństwo.

Jest to jedna z najsilniej eksploatowanych czakr, przez osoby dążące do rozwoju duchowego.

Czakra trzeciego oka jest, tak samo jak pozostałe czakry, w równowadze, dzięki uziemieniu, jakie daje dobrze utrzymana czakra podstawy.

Mamy siedem czakr i w rozwoju szósta czakra nie może być ważniejsza niż żadna inna.

Harmonijne rozwijanie wszystkich czakr, ma niebagatelny wpływ na nasze życie.

O wszystkie trzeba dbać jednakowo i rozwijać w harmonii tak, aby móc cieszyć się stabilnością i uniknąć przykrych konsekwencji, jak pogorszenie wzroku, obsesyjne myśli, koszmary senne itp.

czakra trzeciego oka

Jak odblokować czakrę trzeciego oka.

Blokady czakry trzeciego oka są najczęściej związane z przewrażliwieniem zmysłów, przeczuleniem, brakiem wyczucia i taktu, brakiem intuicji. Najlepiej pracować z nimi poprzez kontemplację punktu w celu wyrobienia sobie skupienia. Dla tych, którzy uważają to ćwiczenie za zbyt wyczerpujące, lub nie są w stanie go wykonać, dobrze podziała medytacja klasyczna z półprzymkniętymi oczyma, wizualizacje oraz … czytanie książek.

Jak wzmocnić czarę trzeciego oka.

Wzmacniające dla tej czakry będą ćwiczenia wzrokowe, puszczanie wodzy fantazji, kontemplacja piękna przyrody. Czakrze trzeciego oka sprzyja też czytanie książek, nie koniecznie o tematyce ezoterycznej, ale dowolnej beletrystyki.

Także nauka rysunku ma świetny wpływ na rozwój tej czakry, podobnie jak wsłuchiwanie się w swój wewnętrzny głos. Są osoby, które rozwinęły swoją intuicję, aż do jasnowidzenia. Tu jednak przydają się wrodzone zdolności, choć wyrobienie sobie tej zdolności jest jak najbardziej możliwe.

Kamienie wspomagające pracę czakry trzeciego oka.

Kamienie, które wspomagają tę czakrę, to lapis lazuli (ten kamień szczególnie sprzyja odnalezieniu wewnętrznej mądrości), diament herkimera (to kamień o wyjątkowo silnej energii i warto przy pracy z nim szczególnie uważać), sodalit, tanzanit oraz szafir. Dobrze je nosić przy sobie dla poprawy energii tej czakry.

Jak zacząć pracę z czakrą trzeciego oka.

Często otrzymuję pytanie, jak otworzyć 3 oko. Tu należy wyjaśnić, że czakra trzeciego oka ta jest już otwarta. Panuje błędne przekonanie, że otwarte trzecie oko daje nam zdolności widzenia aury, energii i rozbudza szósty zmysł w życiu.

Cały czas mam czakry otwarte, są jednak naturalne blokady, dotyczące pewnych zjawisk, na które nie jesteśmy przygotowani, jak na przykład widzenie pozazmysłowe. Taka blokada dotyka także czakrę trzeciego oka. Nie jesteśmy gotowi, żeby widzieć coś, czego nie potrafimy udźwignąć psychicznie. Dopiero praca nad sobą i konsekwentne poprawianie energii oraz nabywanie wewnętrznej mądrości pozwala na odblokowanie tego mechanizmu.

Niepotrzebnie przedwcześnie rozbudzone trzecie oko, stwarza niebezpieczeństwo postradania zmysłów, czy zaburzenia równowagi psychicznej.

Czakra trzeciego oka świetnie odnajduje się w połowicznej samotności. Czyli dobrze jest ją ćwiczyć, kiedy niedaleko nas są ludzie, ale nie jesteśmy bezpośrednio wśród nich. Obserwacja ludzi z ławki w parku i wyobrażanie sobie gdzie zmierzają, poco to robią i co ich interesuje, będzie doskonałym ćwiczeniem dla tej czakry i początkiem do rozwoju zmysłu jasnowidzenia.

Co lubi czakra trzeciego oka?

Kolorem czakry trzeciego oka jest indygo. Dla poprawy pracy tej czakry można nosić nauszniki lub opaskę w tym kolorze.

Czakra ta lubi słońce, więc wystawianie jej na działanie promieni słonecznych bardzo dobrze jej zrobi. Oczywiście nie patrzymy w słońce, chyba że chyli się już ku zachodowi.

Rozwijając tę czakrę, szczególnie mocno należy pamiętać o tym, że wizje to wizje, widzenie to widzenie, ale najważniejsze jest życie w społeczeństwie, bo nie bez przyczyny umieszczono nas w ciele i społeczeństwie. Nie można więc oddalać się od tego zbyt mocno i koniecznie należy się uziemiać.

Jeżeli mimo wielu prób i działań nadal czujesz, że Twoja czakra nie rozwinęła pełnego potencjału i są w niej blokady, może czas, żebyś skorzystał z fachowej pomocy.

Sesje energoterapii, oczyszczające czakry są dobrą alternatywą dla osób zniechęconych brakiem postępów. Zapraszam:

KONTAKT >>

4.8/5 - (21 głosów)