Czakra podstawy

Czakra podstawy to temat skrzętnie pomijany na wielu forach, czy portalach. Nie wiem czemu, ale o ile o trzecim oku znajdujemy milion informacji, to o podstawie rzetelnych informacji jest o wiele mniej.
Podstawa to pierwsza i niezwykle ważna czakra.
Położona jest u podstawy kręgosłupa i skierowana w dół.
Odpowiada za byt, nasze uziemienie (ziemia to jej żywioł), od jej stanu zależy nasze zdrowie w tym i to psychiczne (depresje są bardzo często związane ze słabą czakrą podstawy).

Czakra ta to w skrócie nasze fizyczne przetrwanie, osadzenie w realnym życiu, pewność siebie.

Nie jestem wielkim zwolennikiem rozwijania czy wzmacniania czakr jedynie przez medytacje czy wizualizacje, dlatego tu podam sposoby na wzmocnienie tej czakry stricte fizyczne.
Wzmocnią nam podstawę wszystkie prace związane z ziemią: praca w ogrodzie, sadzenie, przycinanie, lub przesadzanie roślin. Pace na świeżym powietrzu, sporty związane z ziemią (bieganie, intensywne spacery, wycieczki piesze itp). Dla osób zaś nie mogących uprawiać tych sportów dobre będzie zwyczajne posiedzenie na ziemi (miłe śniadanie na trawie, obiad w ogrodzie, czy zwyczajne wylegiwanie się na trawie). Dla ludzi miasta gdzie natura jest dość ograniczona, polecam spacer po parku czy skwerze.
Kolorem wspomagającym jej rozwój jest czerwień (czysta, zdrowa, nasycona).