Zrozumienie jak działa czakra korony może przynieść niesamowite korzyści, takie jak głębsze połączenie z własnym ja, lepsza świadomość duchowa i harmonia wewnętrzna.

U moich klientów po pracy z tą czakrą często pojawiają się pozytywne zmiany, takie jak większy spokój, zdolność do radzenia sobie ze stresem oraz uczucie jedności z otaczającym światem.

 

Jestem zawodową czakroterapeutką i zajmuję się zagadnieniem czakr od bardzo dawna.

W praktyce miałam doczynienia z różnorakimi blokadami i na tych właśnie doświadczeniach oparłam podwaliny swojego systemu oczyszczania czakr.

Dzięki świadomości jak dokładnie przekłada się praca czakr na poszczególne sfery życia, potrafię precyzyjnie odnależć źródło problemu.

Zapraszam na Analizę Twojej Energii >>

Agnieszka Orzechowska

czakra korony

Czakra korony: Opis, kolory, zaburzenia i choroby

Kolory.

Kolorem czakry korony jest fiolet.

Intensywność i gatunek fioletu w energii tej czakry, może wskazywać na zaburzenia jej pracy.

Ciemny, gęsty fiolet często jest związany z blokadą tej czakry, zaś kolory jasne, przejrzyste wskazują na harmonię czakry.

Dla poprawy pracy jej energii można nosić czapkę w kolorze fioletu.

Blokady i zaburzenia

Blokady czakry korony są wiązane z duchowością, ale też z opieką i opiekunami. Objawy zaburzeń:

  • brak poczucia łączności z wszechświatem
  • niemożność odnalezienia swojego miejsca na świecie
  • poczucie braku sensu życia, istnienia
  • osamotnienie
  • niedogadywanie się z rodzicami

Choroby

Choroby związane z czakrą korony to zawroty głowy, częściowo nerwice, choroby psychiczne, choroby mózgu, czasem też choroby układu nerwowego, depresje, problemy z migreną, bóle głowy, Alzheimer, udar, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, choroba Huntingtona.

Sposoby na lepszą pracę czakry korony:

 

Czakra ta lubi medytacje, modlitwy, kontemplacje i mantry.

Czyli dobrze jest ją ćwiczyć w ten sposób, jednak u podstaw pracy z tą czakrą, konieczne jest ułożenie swoich emocji wobec rodziców.

Bez tego naprawdę ciężko będzie ruszyć naprzód w rozwijaniu czakry korony.

czakra korony

Jak wzmocnić czarę korony.

Przede wszystkim poprzez medytację. Warto również poszukać w sobie równowagi duchowej, lub ją ćwiczyć, szukać jej, czy to przez poznawanie siebie, czy też przez poznawanie różnych systemów duchowych, różnych religii. Również nauka rozwija tę czakrę.

Czasami poleca się stosować afirmacje, jednak nie widzę w nich większego potencjału i u większości ludzi, nie sprawdzają się one w życiu.

Dobre działanie ma za to wizualizacja, w której można wykorzystać kolory czakry, czyli odcienie fioletu dla czakry korony, wizualizując ich rozjaśnianie i świetlistość unoszącą tuż nad naszą głową.

Kamienie wspomagające pracę czakry korony.

Kamienie, które wspomagają tę czakrę, to ametyst, kryształ lodowy, diament, uleksyt oraz biksbit. Możesz nosić je w biżuterii lub po prostu umieścić w swojej kieszeni. Najlepiej jednak kiedy znajdują się jak najbliżej głowy.

Energia tych kamieni poprawi funkcjonowanie czakry i co za tym idzie, również przestrzeń Twojego życia.

Energoterapia

Jeżeli mimo wielu prób i działań nadal czujesz, że Twoje czakra nie rozwinęła pełnego potencjału, może czas żebyś skorzystał z fachowej pomocy.

Sesje energoterapii, oczyszczające czakry są dobrą alternatywą dla osób zniechęconych brakiem postępów.

Jak zacząć pracę z czakrą korony.

 

Warto zastanowić się, co tak naprawdę nas pociąga w tym temacie duchowości, czyli poszukać jakiejś konkretnej linii duchowej. To przynajmniej na początku nieco nas otworzy.

Absolutnie nie wolno zamykać się na duchowość w innych formatach, niż ten, który wybraliśmy. To blokuje naszą czakrę korony i spłyca przestrzeń wewnętrzną.

Nie można ograniczać swojego życia w tym aspekcie.

Czakra korony to niezwykle istotna dla głębi życia i łączności z wszechświatem czakra. Daje poczucie swojego miejsca w świecie i duchowe pogłębienie go. To duchowe przeżycia człowieka i poczucie Wyższej Energii.

5/5 - (14 głosów)