opis czakr czakra korony

Czakra korony, czyli Sahasrara.

To siódma czakra od dołu. Dzięki niej poznajemy otoczenie i siebie samych. Położona jest nad czubkiem głowy.
Odpowiada za pojmowanie ,ogarnianie całości, duchowość, zrozumienie, potencjał intelektualny, równowagę i poczucie kierunku w życiu, miejsca na świecie.

Czakra korony — choroby.

Choroby związane z czakrą korony to zawroty głowy, częściowo nerwice, częściowo choroby psychiczne, choroby mózgu, czasem też choroby układu nerwowego, częściowo depresje.
 
Jak odblokować czakrę korony.

Blokady czakry korony są wiązane z duchowością, ale też z opieką i opiekunami.
Czakra ta lubi medytacje, modlitwy, kontemplacje i mantry. Czyli dobrze jest ją ćwiczyć w ten sposób, jednak u podstaw pracy z tą czakrą, konieczne jest ułożenie swoich emocji wobec rodziców. Bez tego naprawdę ciężko będzie ruszyć naprzód w rozwijaniu czakry korony.

Jak wzmocnić czarę korony.

Przede wszystkim poprzez medytację. Warto również poszukać w sobie równowagi duchowej, lub ją ćwiczyć, szukać jej czy to przez poznawanie siebie, czy też przez poznawanie różnych systemów duchowych, różnych religii. Również nauka rozwija tę czakrę.

Czakra korony — kolor.
 
Kolorem czakry korony jest fiolet. Dla poprawy pracy tej czakry można nosić czapkę w kolorze fioletu.

Kamienie wspomagające pracę czakry korony.

Kamienie, które wspomagają tę czakrę, to ametyst, kryształ lodowy, diament, uleksyt oraz biksbit.

Jak zacząć pracę z czakrą korony.

Warto zastanowić się, co tak naprawdę nas pociąga w tym temacie duchowości, czyli poszukać  jakiejś konkretnej linii duchowej. To przynajmniej na początku nieco nas otworzy.