Praca z czakrami

O tym czym są czakry i jakie mają funkcje pisałam już tu. Dzisiaj zaś chcę opowiedzieć o tym jak z nimi pracować i dlaczego zdarza się, że choć intensywnie pracujemy z nimi, nie widać żadnych efektów.

Wiemy już że przykładowo czakra podstawy, jest odpowiedzialna za byt.
Osoby które mają problemy ze stabilnością tej czakry, będą oderwane od ziemi, zapominalskie, roztargnione, mogą mieć problemy z odpornością, zdrowiem fizycznym, siłą, a także z pracą, finansami. Takie są objawy kiedy czakra ta jest zbyt słaba.

Jeżeli zaś czakra jest przeładowana, zaczynają być kłótliwi, pazerni, mają zbyt materialistyczne podejście do świata, są nieustępliwi w negatywnym znaczeniu, despotyczni.

Jak więc pracować z taką czakrą?

Sami widzicie, że czakra nie ma tylko jednej płaszczyzny. Jest osadzona w wielu warstwach naszego istnienia. Najczęściej pracę taką zaczyna się w rozwoju duchowym od niematerialnych aspektów. I tak zaczyna się przygodę z afirmacjami, wizualizacjami, energetyzowaniem tego obszaru, czyszczeniem czakry itp. Robimy co możemy a tu nic! Kompletna klapa.

Dzieje się tak dla tego, że zaczęliśmy od niewłaściwej strony.

Najpierw warto ocenić w jakim stanie jest nasza czakra. Czy jest przeładowana, czy wręcz przeciwnie, ma niedobory energii. Wbrew pozorom, to nie zawsze jest takie oczywiste.

Bywa, że pozornie przeładowana czakra, gdzie uwalnia się w człowieku masa złości i agresji, jest tak naprawdę słaba, a w ten sposób za wszelką cenę pragnie się doładować, rozruszać.

Kiedy już wiemy, co z nią jest nie tak zastanówmy się, jaka metoda pracy będzie dla nas najmilsza, która sprawi nam radość.
Nic nie da automatyczne klepanie afirmacji, kiedy wewnętrznie nas to niesamowicie nudzi, nuży i usypia.

Jak już wspomniałam czakry nie działają tylko w jedna stronę, więc i my nie musimy koniecznie tylko jedną, najczęściej tą duchową metodą z nimi pracować.
U wielu osób w pracy tej są po prostu potrzebne poparcia fizyczne. I tak jeżeli już koniecznie chcemy pozostać przy afirmacji, czy wizualizacji powiążmy to z jakąś konkretną czynnością fizyczną np. myjąc naczynia wyobrażajmy sobie ze to nasza czyszczona czakra. Brzmi może naiwnie, ale o wiele lepiej działa niż sama wizualizacja.

Inną bardzo ważną rzeczą jest właśnie stan samej czakry. Jeżeli mamy czakrę słabą, z dużym niedoborem energii, oczyszczając ją dodatkowo poddamy ją na stres i kolejną utratę mocy.
Przy czakrach słabych zawsze najpierw trzeba je doładować, a dopiero później czyścić.

Dla osób aktywnych kochających być w ruchu i lubiących działać najlepszą pracą z czakrami będzie praca stricte fizyczna. I tak zamiast monotonnych afirmacji proponuję raczej prace fizyczna w ogrodzie dla czakry podstawy. Jeżeli tego ogrodu nie mamy możemy przesadzać kwiaty, czy pomóc komuś w jego ogrodzie. Moja sąsiadka, chcąc poprawić sobie swoją podstawę zabrała się za pielęgnację trawnika przy bloku. Takie rozwiązanie miało wiele korzyści bo i jej czakra się poprawiła i blok zyskał na urodzie.

Samych metod pracy z czakrami jest bardzo wiele.

Oto lista najpopularniejszych:

Afirmacje

Wizualizacje

Techniki oddechowe i joga

Mandale

Koloroterapia

Mantry

Litoterapia

Mudry

Dźwięki solfegio

Misy tybetańskie

Aromaterapia

Jak widzicie wybór jest duży i każdy znajdzie dla siebie coś sympatycznego, co sparawi mu radość i nie zanudzi.

Oczywiście w ten sposób nie tylko czakrę podstawy możemy sobie pięknie naprawić. Zupełnie podobnie można pracować z innymi czakrami, wystarczy zajrzeć do tabelki którą znajdziecie tutaj [link] i poczytać.

5/5 - (6 głosów)