To frustrujące i przygnębiające mieć marzenia, które wydają się jakby nigdy nie mogły zamienić się w rzeczywistość. Być może próbowaliście Prawa Przyciągania, ale nie zadziałało dla was. A może po prostu zawsze czułeś się powstrzymywany przez pech? Tak czy inaczej, prawdopodobnie jesteś gotowy na dramatyczną zmianę. A tak się składa, że ​​tablica wizji może pomóc w dokonaniu tej zmiany.


Być może słyszeliście już o tablicach wizyjnych (czasami nazywanych tablicami marzeń).

Są one regularnie używane nie tylko w dziale prawnym, ale także w ramach różnych procesów rozwoju osobistego. Ale może się okazać, że koncepcja jest myląca. Podobnie, możesz czuć się niepewny, o skuteczności mapy wizji. Ten przewodnik wyjaśni, jak mogą funkcjonować. Ponadto dowiedz się, jak stworzyć planszę wizji, która naprawdę działa i co sprawia, że ​​niektóre z nich są tak potężne. Przeanalizujemy także wiele sposobów, dzięki którym wiele celebrytów odniosło sukces dzięki swoim planom wizji.

Czym jest mapa wizji?


Po pierwsze, wyjaśnijmy, czym dokładnie jest tablica wizyjna.
Definicja działającej karty wizyjnej jest taka, że jest to narzędzie wizualne, które pomaga zdefiniować, zrozumieć i skoncentrować się na znaczącym celu życiowym. Tablica wizyjna jednej osoby może bardzo różnić się od innej. Jedyne to, co mają wspólne wszystkie tablice z marzeniami, to fakt, że są to tablice z obrazkami przedstawiającymi pożądaną przyszłość.
Tak więc, jeśli szukasz miłości, to może być ona pokryta obrazami relacji ze szczęśliwych filmów, wraz z cytatami, które zawierają to, co chcesz od partnera. Tymczasem, jeśli pracujesz nad finansową obfitością, możesz zdecydować, co chcesz kupić, a także wystawić obrazki, które ogólnie przedstawiają bogactwo.
Myśląc o pomysłach na mapę marzeń, ważne jest, aby myśleć w szerokim znaczeniu. Tak, z pewnością możesz użyć zdjęć wyciętych z czasopism, ale możesz też użyć zrobionych zdjęć, napisać afirmacje, a nawet dołączyć własną sztukę.

Jak działają Tablice Wizji?


Więc, teraz gdy już wiesz jak zrobić tablicę wizji, przejdźmy do następnego ważnego pytania:
Czy nauczenie się, jak korzystać z tablicy wizyjnej, rzeczywiście ma wpływ na twoje życie?
Oparte na sukcesach historie o planszach pokazują, że na pewno można. Wymarzone wejście na pokład jest potężnym ćwiczeniem mentalnym, które działa z wielu powodów.
1. Po pierwsze, pomaga ci zrozumieć, czego naprawdę chcesz. Zanim to zrobisz, możesz mieć mglisty pomysł. Jednak po utworzeniu tablicy wizji masz solidny, dobrze zdefiniowany obraz pożądanej przyszłości.
2. Po drugie, jest to podobne do praktyki kreatywnej wizualizacji “Prawo Przyciągania“, ponieważ oba wymagają stworzenia pozytywnego wizerunku, który skupia uwagę na własnym potencjale.
3. Po trzecie, pomaga odciągnąć cię od negatywnych myśli, od wątpliwości i od niepoprawnie krytycznej samo-rozmowy. Twoja tablica wizji stale przypomina o lepszej przyszłości, którą chcesz osiągnąć.

Znani ludzie, którzy używają Mapy Marzeń


Zastanawiając się, jak stworzyć planszę do wizji, która naprawdę działa, warto przyjrzeć się przykładom gwiazd, które użyły tej techniki, by znaleźć szczęście. Aktorzy, piosenkarze, artyści, trenerzy życia i przedsiębiorcy wszyscy zawdzięczają mapie marzeń niektóre z ich największych sukcesów. To pokazuje, że nie ma znaczenia, jakie są twoje konkretne cele, możesz dostosować i zmienić technikę aby dopasować się do swoich celów.

Poniższe cztery przykłady pokażą, jak można wykorzystywać tablice wizyjne we wszystkich dziedzinach życia. Ta lista historycznych sukcesów z udziałem mapy marzeń da ci głębszy wgląd w moc tego popularnego procesu wizualizacji.

Sukces mapy marzeń #1 – John Assaraf


John Assaraf jest światowej sławy przedsiębiorcą i ekspertem w dziedzinie nauki o mózgu. Ma także wielu zwolenników praktykujących prawo przyciągania. Dzieje się tak dzięki jego roli jednego z głównych nauczycieli w filmie Sekret.
Assaraf szczyci się tym, że pomaga zarówno jednostkom, jak i firmom czerpać jak najwięcej ze swoich talentów, pokonując przeszkody stojące na drodze ich marzeń. Wydał kilka bestsellerowych książek, które przetłumaczono na ponad 30 różnych języków. Obecnie jest odpowiedzialny za NeuroGym, który koncentruje się na programach treningu mózgu opartych na najnowszych odkryciach neuronaukowych.
Jeśli chodzi o mapy marzeń, Assaraf mówi, że jest winien dług wdzięczności tej technice. Wspomniał o tym w swoim filmie Sekret i wyjaśnił, w jaki sposób korzystał z tablic wizyjnych w wielu różnych aspektach swojego życia.
Na przykład kiedyś użył jednego do zaprojektowania swojego idealnego domu, aż do wszystkich specyficznych, unikalnych cech, które chciał. Przez jakiś czas nie patrzył na tablicę. Jednak pewnego dnia (około pięć lat później) przypomniał sobie, że idealnie pasuje do domu, do którego się wprowadził! Jest to świadectwo tego, jak deski marzeń mogą pomóc, nawet jeśli nie są w czołówce twojej uwagi.

Sukces mapy marzeń #2 – Ellen DeGeneres


Ellen DeGeneres jest pisarką, komikiem i aktorką. Jest najbardziej znana ze swojego popularnego programu Ellen.
Poza występami w serialach komediowych, a także z produkcją seriali, była gospodarzem ceremonii rozdania Oscarów i Emmy, a także napisania czterech różnych książek i posiadania firmy produkcyjnej.
Została odznaczona prezydenckim Medalem Wolności w 2016 roku i jest powszechnie uznawana za swoje wsparcie na rzecz organizacji charytatywnych. Ponadto była szczególnie głośna w zakresie propagowania praw osób LGBT oraz w promowaniu zmian politycznych w odniesieniu do praw zwierząt.
Wielokrotnie dyskutowała na temat map marzeń, szczególnie w odniesieniu do ważnego incydentu z udziałem Oprah. Dokładniej mówiąc, Ellen stworzyła tablicę przedstawiającą jej pragnienie bycia na czele magazynu Oprah (rola najczęściej okupowana przez samą Oprah). To marzenie się spełniło i Ellen pokazała publiczności swoją wymarzoną tablicę na odcinku jej programu.
Ellen uważa, że tablice wizyjne mogą być bardzo przydatne i skuteczne. Jej własne doświadczenia pomagają pokazać, dlaczego tak się dzieje.

Sukces mapy marzeń #3 – Katy Perry


Katy Perry jest niezwykle popularną piosenkarką, której odznaczenia obejmują Nagrodę Juno i kilka nagród Amerykańskiej Muzyki.
Perry otrzymała również wielokrotnie powtarzające się miejsce na liście Forbesa najlepszych kobiet w muzyce.
Ma również cztery rekordy Guinnessa i jest znana z pracy filantropijnej. Na przykład przekazała wpływy z jej singli na różne cele charytatywne.
W podobny sposób wspierała wszystko, od funduszy na raka po trwające badania nad lekiem na HIV. Jest powszechnie uznawana za jedną z odnoszących największe sukcesy artystek solowych wszechczasów.
Doświadczenie Katy Perry w zakresie map marzeń jest wyjątkowe; w rzeczywistości używała tablic wizyjnych, odkąd była dzieckiem.
Opisuje szkolne doświadczenie, w którym nauczyciel poprosił wszystkich uczniów o stworzenie kolażu obrazkowego, który zilustrował ich największe marzenia i najważniejsze plany na przyszłość. Jednym z obrazów, które wybrała Katy, była zdobywczyni nagrody w 1993 roku, laureatka nagrody Grammy Selena, odbierająca jej nagrode. Piętnaście lat później sama Katy Perry otrzymała nominację do nagrody Grammy i przypomniała sobie o swojej planszy! Po raz kolejny pokazuje to, że nawet jeśli nie patrzysz regularnie na swoją tablicę wizji, nadal może pracować w tle, aby kształtować twoją rzeczywistość.

Sukces mapy marzeń #4 – Oprah


Wreszcie, Oprah Winfrey – jest ona oczywiście gospodarzem o najwyżej ocenianego programu chat show. Jest także producentem, aktorem i filantropem.
Winfrey jest jedną z najbogatszych żyjących gwiazd, a także jedną z najbardziej wpływowych kobiet w popkulturze. Została opisana jako najważniejsza czarna filantropistka w historii Ameryki. Jest znana ze zdobywania i osiągania niesamowitych celów, dlatego warto wspomnieć o jej wykorzystaniu map marzeń w swoim sukcesie.
Oprah jest jedną z najbardziej zdeklarowanych celebrytów, jeśli chodzi o moc Prawa Przyciągania i związane z nim techniki, które mają na celu ukazanie pozytywnej przyszłości.

Na przykład jedno z jej najbardziej ekscytujących doświadczeń pojawiło się rano w wyborach prezydenckich w 2008 roku. W tym czasie stworzyła wizję sukcesu Baracka Obamy. Dodała nie tylko jego zdjęcia, ale także wybrała sukienkę, którą chciała założyć na inaugurację. To tylko jeden z przykładów, w którym wykorzystała techniki snów. Wierzy również, że mogą być niezwykle przydatne w ustalaniu celów finansowych, realizacji ambicji zawodowych i pracy nad projektami rozwoju osobistego.

5/5 - (1 głosów)