Długie włosy zwiększają intuicję i zwiększają twój szósty zmysł, ujawnia badanie wojskowe

Istnieje kilka interesujących informacji na temat włosów i roli, jaką odgrywają w intuicji i systemie nerwowym.
Utrzymywanie długich włosów jest postrzegane jako wybór.

Styl to osobiste preferencje, a ludzie, którzy mają długie włosy są postrzegani jako hipisi, hipsterzy lub po prostu leniwi. Jednak w czasie wojny w Wietnamie pojawiła się zupełnie inna historia.


Pewna kobieta, nazwijmy ją Sally, wyszła za mąż za licencjonowanego psychologa, który przypadkiem pracował w VA Medical Hospital. Pracował z weteranami wojennymi cierpiącymi na PTSD.

Poniżej znajduje się historia Sally:
Dobrze pamiętam wieczór, kiedy mój mąż wrócił do naszego mieszkania w Doctor’s Circle, niosąc w rękach gruby oficjalny folder.

Wewnątrz znajdowały się setki stron niektórych badań zleconych przez rząd. Był w szoku z powodu zawartości. To, co przeczytał w tych dokumentach, całkowicie zmieniło jego życie. Od tego momentu mój konserwatywny mąż zapuścił włosy, brodę i nigdy więcej ich nie ścinał.

Co więcej, Centrum Medyczne VA pozwoliło mu to zrobić, a inni bardzo konserwatywni ludzie z personelu podążyli za jego przykładem. Kiedy czytałam dokumenty, dowiedziałam się dlaczego.

Wygląda na to, że podczas wojny w Wietnamie siły specjalne w departamencie wojny wysłały tajnych ekspertów, by przeczesać amerykańskie rezerwacje Indian poszukując utalentowanych zwiadowców, twardych młodych mężczyzn wytrenowanych do poruszania się ukradkiem przez trudny teren. Szczególnie poszukiwali mężczyzn o wybitnych, prawie nadprzyrodzonych zdolnościach śledzenia. Zanim się do nich zbliżyli, ci starannie wyselekcjonowani mężczyźni zostali obszernie udokumentowani jako eksperci w śledzeniu i przetrwaniu.
Ze zwykłymi motywami, dobrze sprawdzonymi gładkimi frazami używanymi do zapisywania nowych rekrutów, niektórzy z tych natywnych Amerykanów zostali zaciągnięci. Po poborze zdarzyła się niesamowita rzecz. Jakiekolwiek talenty i umiejętności, które posiadali w rezerwacie, zniknęły w tajemniczy sposób, gdy rekrut po rekrucie nie spełniał oczekiwań w tej dziedzinie.


Poważne straty i niepowodzenia w pracy doprowadziły rząd do zawarcia kosztownych testów tych rekrutów i to właśnie znaleziono.


Kiedy zapytano ich o nieprzestrzeganie zadań zgodnie z oczekiwaniami, starsi rekruci odpowiadali konsekwentnie, że po otrzymaniu wymaganych militarnych fryzur nie będą już mogli wyczuć wroga.

Nie mogli już uzyskać dostępu do szóstego zmysłu, ich intuicja nie była już wiarygodna, nie mogli również odczytać subtelnych znaków ani uzyskać dostępu do subtelnych informacji pozazmysłowych.


Dlatego instytut testujący zebrał więcej indiańskich śledczych, pozwolił im zachować długie włosy i przetestował ich w wielu obszarach.

Potem połączyli dwóch mężczyzn, którzy otrzymali te same wyniki we wszystkich testach. Pozwolili jednemu mężczyźnie w parze utrzymać długie włosy a drugiemu mężczyznę dali fryzurę wojskową. Następnie obaj mężczyźni powtórzyli testy.


Zazwyczaj mężczyzna z długimi włosami ciągle uzyskiwał wysokie wyniki, a mężczyzna z krótkimi włosami nie przeszedł testów, w których wcześniej uzyskał wysokie wyniki.

Oto standardowy test:


Rekrut śpi w lesie. Uzbrojony wróg zbliża się do śpiącego. Długowłosy mężczyzna budzi się ze snu dzięki silnemu poczuciu niebezpieczeństwa i ucieka na długo przed zbliżeniem się wroga, na długo przed tym, zanim usłyszą odgłos nadchodzącego wroga.
W innej wersji tego testu długowłosy mężczyzna wyczuwa podejście i w jakiś sposób wyczuwa, że wróg wykona fizyczny atak. Podąża za swoim szóstym zmysłem i pozostaje nieruchomo, udając, że śpi, ale szybko łapie atakującego i zabija go, gdy atakujący sięga, by go udusić.
Ten sam człowiek, po zdaniu tych i innych testów, otrzymał wojskową fryzurę i konsekwentnie nie zaliczył tych testów i wielu innych testów, które wcześniej przeszedł.


Tak więc, dokument zalecił, aby wszyscy śledczy będący natywnymi Amerykanami byli zwolnieni z wojskowych fryzur.

W rzeczywistości wymagało to, aby utrzymywali długie włosy.


Jak to jest możliwe?

Wszystko to ma związek z tym, jak ewoluowaliśmy jako ludzie.

Każda część ciała ma cel, a kiedy tracimy kontakt z samym sobą i naszymi ciałami, tracimy prawdziwą moc, którą mamy.
Włosy, podobnie jak skóra, są przedłużeniem układu nerwowego, mogą być prawidłowo postrzegane jako nerwy zewnętrzne, rodzaj wysoko rozwiniętych czujników lub anten, które przekazują ogromne ilości ważnych informacji do pnia mózgu, układu limbicznego i kora nowa.


Jednak wiele osób uważa, że włosy są martwe i nie robią nic dla nas jak ludzi. To tylko akcesorium. Nie wiem, kto ma rację, a kto nie, ale jestem otwarta na wszelkie możliwości.

Ocena