Te poruszające duszę dzieła napełnią cię mądrością, uzdrowieniem, uważnością i nadadzą ci znaczenie.
Wasze życie duchowe jest osobiste, ale większość duchowych książek porusza wspólny temat – wszyscy jesteśmy połączeni. Zanurz się w tych książkach, aby żyć z większym poczuciem wspólnoty, aby podnieść ducha i uzyskać poczucie integracji umysłu z ciałem. Te dziewięć książek spośród moich ulubionych dzieł duchowych przypomina rekolekcje dla umysłu i duszy.

1. The Book of Awakening: Having the Life You Want by Being Present to the Life You Have
Mark Nepo


The Book of Awakening wypełniona jest przejmującymi wglądami Marka Nepo, filozofa, poety i osoby, która przeżyła raka. Jego mini lekcje mądrości pokazują wartość doceniania każdego cennego szczegółu życia. Trzymaj tę książkę w zasięgu ręki, aby otrzymać codzienną dawkę inspiracji.
Im dalej budzę się w tym życiu, tym bardziej uświadamiam sobie, że Bóg jest wszędzie, a to, co niezwykłe czeka spokojnie pod skórą tego, co zwyczajne. Światło znajduje się zarówno w rozbitej butelce, jak i w bryle, a muzyka płynie zarówno w przepływających skrzypcach, jak i w wodzie kapiącej z rury odpływowej. Tak, Bóg jest pod gankiem, jak również na szczycie góry, a radość jest zarówno w pierwszym rzędzie, jak i trybunach, jeśli chcemy być tam, gdzie jesteśmy. – Mark Nepo

2. The Road Less Traveled: Timeless Edition: A New Psychology of Love, Traditional Values and Spiritual Growth
M. Scott Peck, M.D.


Nasza duchowa ewolucja to długa i trudna podróż życia polegająca na samoświadomości i rozwoju osobistym, zgodnie z tym klasykiem zmarłego M. Scotta Pecka. Książka łączy psychoterapię, religię i naukę, aby zapewnić praktyczne podejście do życia z większym zrozumieniem siebie i roli, jaką odgrywa miłość w naszym życiu.
Aby przejść bardzo daleko przez pustynię, musisz być gotów spotkać egzystencjalne cierpienie i przepracować je. Aby to zrobić, twój stosunek do bólu musi się zmienić. Dzieje się tak, gdy akceptujemy fakt, że wszystko, co nam się przydarza, zostało stworzone dla naszego duchowego wzrostu . Scott Peck, M.D.

3. The Seven Spiritual Laws of Success: A Practical Guide to the Fulfillment of Your Dreams
Deepak Chopra


The Seven Spiritual Laws of Success to odkrywanie, jak duchowo wychowywać siebie i swoją rodzinę poprzez oddawanie, wyrażanie wdzięczności, czerpanie radości z podróży życia i uświadamianie sobie, że istnieje powód dla którego jesteście w tym świecie.
Jeśli chcesz przekształcić swoją karmę w bardziej pożądane doświadczenie, szukaj ziarna okazji w każdej przeciwności i przywiąż to ziarno okazji do swojej dharmy lub celu w życiu. Umożliwi ci to przekształcenie przeciwności w korzyść i przekształcenie karmy w nową ekspresję. Deepak Chopra

4. Peace Is Every Step: The Path of Mindfulness in Everyday Life
Thich Nhat Hanh


Z wirującym tempem życia, jest łatwo stracić kontakt z pokojem, który nas otacza w każdej chwili. Światowej sławy mistrz Zen i przywódca duchowy, Thich Nhat Hanh, wyjaśnia, jak możemy doświadczyć głębokiego uczucia radości i kompletności dzięki naszemu kolejnemu świadomemu oddechowi i naszemu następnemu uśmiechowi. Wypełniona anegdotami, książka uczy czytelnika, aby przynosić uwagę do ciała, umysłu i całego życia poprzez świadome oddychanie.
Jeśli nie jesteśmy w pełni sobą, naprawdę w chwili obecnej, tracimy wszystko.Thich Nhat Hanh

5. The Art of Happiness, 10th Anniversary Edition: A Handbook for Living
Dalai Lama


Psycholog Howard Cutler zasiada wraz z Dalaj Lamą, aby zadać mu najgłębsze pytania z życia w The Art of Happiness: A Handbook for Living. Naucz się odpowiedzi na ponadczasowe pytania, takie jak: Dlaczego tak wielu ludzi jest nieszczęśliwych? i Dlaczego na świecie jest tyle cierpienia? Sztuka szczęścia pokazuje nam, że posiadanie filozofii współczucia i zdyscyplinowanego umysłu może doprowadzić nas do szczęścia, a szczęśliwe życie wymaga nauki i praktyki.
Miłość i współczucie są koniecznością, a nie luksusem. Bez nich ludzkość nie przetrwa. – Dalajlama

6. The Power of Now: A Guide to Spiritual Enlightenment
Eckhart Tolle


The Power of Now pokazuje wolność i radość życia, które jest żyte w teraźniejszości, gdzie nie rozwodzimy się nad naszymi błędami i zamiast tego świadomie wybieramy uczenie się z nich. Eckhart Tolle pisze, że wrogiem oświecenia może być twój umysł i rola, jaką odgrywasz w tworzeniu własnego bólu. Naucz się przekraczać swój stan świadomości oparty na ego (niezbędny dla osobistego szczęścia) i podążaj ścieżką do bardziej satysfakcjonującego życia.
Uświadom sobie głęboko, że obecna chwila jest wszystkim, co masz. Spraw, aby TERAZ stało się podstawą twojego życia. – Eckhart Tolle

7. The Seat of the Soul: An Inspiring Vision of Humanity’s Spiritual Destiny
Gary Zukav


Ego i moc mogą nas wytrącić z drogi, ale sięgnięcie do naszej autentycznej mocy wyrównuje nas duchowo. Autor Gary Zukav pokazuje niebezpieczeństwo w dążeniu do zewnętrznej siły i tego, jak wywołuje konflikt w naszym życiu osobistym, społecznościach i w naszym świecie. Książka wyjaśnia, że wszyscy bierzemy udział w duchowej podróży i jeśli chcemy, możemy celowo nasycić nasze życie sensem.
Prawdziwie zasilana osoba żyje w miłości. Miłość jest energią duszy. Miłość leczy osobowość. Nie istnieje nic, co nie mogłoby być uzdrowione przez miłość. Nie ma nic oprócz miłości – Gary Zukav

8. Way of the Peaceful Warrior: A Book That Changes Lives
Dan Millman


Międzynarodowy bestseller Way of the Peaceful Warrior jest historią Dana Millmana, mistrza gimnastyki z University of California w Berkeley z tajemniczym 96-letnim mentorem o imieniu Socrates, którego spotyka na całonocnej stacji benzynowej. Dzięki codziennym doświadczeniom metafizycznym Dan odkrywa nowe sposoby widzenia świata i czerpaniu w pełni z życia.

9. Paulo Coelho


The Alchemist, mistyczna opowieść o Santiago, andaluzyjskim pasterzu, który pragnie podróżować w poszukiwaniu ziemskich skarbów, jest lekcją, jak słuchać własnego serca, aby stać się świadomym. Odczytaj znaki na ścieżce życia i pozwól sobie na podnieść się na własnych siłach, aby podążać za swoimi marzeniami.
Proste rzeczy są również rzeczami najbardziej niezwykłymi i tylko mądrzy mogą je zobaczyć – Paulo Coelho

Ocena