Listopad to taki czas w roku kiedy niemal wszystkich dopada jesienna chandra.

Pokonać jesienna chandrę!

Pokonać jesienna chandrę!

Dni są już naprawdę krótkie, często pada deszcz, robi się zimno, a energia zdobyta przez lato już się wyczerpała. Nie musi to jednak wyglądać w ten sposób co roku.

Kilka wskazówek

Ruszaj się! Nawet jeśli nie masz na to ochoty idź na spacer z psem. Zamiast jechać do sklepu tramwajem wybierz się tam na piechotę! d. Nie chodzi oczywiście o spacery w których jesteś obładowany zakupami, ale o krótkie, najlepiej popołudniowe przechadzki, niezbyt długie, ale intensywne. Nie bierz ze sobą telefonu, wycisz się i spróbuj zmierzyć się z jesienią ruchem. W domu możesz wykonywać kilka prostych ćwiczeń np. joga, która jest bardzo relaksująca, dobrze działają na ciało i nie wymagają specjalistycznego sprzętu a nawet wychodzenia z domu. Kilka „powitań słońca” rano sprawi, ze twój kręgosłup się wzmocni, a ty będziesz mieć więcej energii na cały dzień.

Cudowna moc diety

Warto tez dbać o odpowiednia dietę podczas jesiennych wieczorów. Odrobina czekolady nie zaszkodzi, podobnie jak gorący kubek kakao, pełen magnezu napój to świetny sposób na radzenie sobie ze smutkiem. Magnez pomaga w walce z chandrą, podobnie jak uregulowany tryb życia. Podczas jesiennych nocy musisz dbać o to, żeby się dobrze wysypiać, nie przegrzewać – to sprawi ze rano będziesz z większą łatwością wstawać do pracy czy szkoły.

Ocena