Mieć wspaniały nastrój od rana, tak brzmi jeden z lepszych przepisów na udany dzień. Zawsze wtedy wszystko idzie łatwiej, spotyka się życzliwszych ludzi i ma się dużo energii i zapału do działania. Jeśli nastrój po przebudzeniu nie jest za dobry, to warto go poprawić. Warto także i w inne pory dnia czy wieczorem, jeśli jest obniżony.

Zdrowe sposoby na lepsze samopoczucie

Zdrowe sposoby na lepsze samopoczucie

Często sięga się w tym celu po słodycze albo po filiżankę kawy. Dla osób preferujących zdrowy styl życia to jednak nie jest to. Jedno i drugie przynosi krótkotrwałą korzyść i uzależnia. Kawa i słodycze niosą ze sobą szkody dla zdrowia. Niektórzy w ogóle nie mogą po nie sięgać, inni powinni ograniczyć takie przyjemności. Są jednak i sposoby na dobre samopoczucie, które nie tylko korzystnie wpłyną na zdrowie, ale są także bardzo skuteczne.

Wspaniałe samopoczucie z aktywnością fizyczną

Jeśli humor nie dopisuje, ma się złe emocje albo czarne myśli, to warto wybrać się na spacer. Najlepsze są spacery w bliskości z przyrodą i w cichej okolicy. Można wybrać się do parku albo gdzieś z dala od głównych ulic. Inne formy aktywności też mają pozytywne oddziaływanie, ale nie zawsze ma się do nich dostęp. By się przejść, wystarczy jedynie wyjść na świeże powietrze. Dobroczynny wpływ na nastrój to wynik dotlenienia organizmu, ruchu oraz słońca. Na spacery warto też chodzić, kiedy jest ono skryte za chmurami, bo i tak poprawią humor.

Produkty z kuchni na dobry nastrój

Jeśli nie kawa i słodycze, to co? Jest tego trochę, więc także sięgając po produkty żywnościowe i napoje, można zadbać o swoje dobre samopoczucie. W chwili spadku nastroju warto dać sobie czas tylko dla siebie. By przysłużył się on pozytywnym zmianom, pomocne będą orzechy oraz zielona herbata. Można zaparzyć taką z torebek albo sypaną, wziąć miseczkę orzeszków, dać odpocząć myślom, a szybko poprawi się humor. Jeśli nie ma się chwili na przerwę, to będzie to dobre wzmocnienie przy pracy. Podziała i na samopoczucie, i na zdolności umysłowe. Dla większej jasności myślenia najlepsza jest zielona herbata parzona krótko. Banany to owoc, który już swoim żółtym kolorem oddziałuje pozytywnie. Zjedzone zadziałają jeszcze mocniej. W dodatku, jak wszystkie inne wspomniane tutaj produkty, mają one różne składniki wpływające pozytywnie i na nastrój, i na zdrowie. Trzeba też polubić kefir i kiszonki. Bez poprawnej pracy jelit i dobroczynnej flory bakteryjnej nie ma co liczyć na dobry humor. Jeden ze wspaniałych „poprawiaczy nastroju” tutaj zaprezentowanych ma wskazanie na ten efekt w swojej nazwie. Pochodzi od tureckiego słowa oznaczającego dobre samopoczucie. Chodzi o kefir. Można go pić albo dodawać do sałatek owocowych i warzywnych.

Kontakty z innymi ludźmi

Kontakty z innymi ludźmi potrafią bardzo szybko dodać sił psychicznych i lepszego nastroju. Tylko muszą to być dobre relacje, czyli z ludźmi życzliwymi, pozytywnie nastawionymi do życia, którym można zaufać. Każdy zna osoby, z którymi kontakt wzmacnia psychicznie i poprawia nastrój. Jeśli nie, to trzeba nawiązać takie relacje, a później je pielęgnować. Bo zdrowy styl życia to nie tylko aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie, ale też dbanie o jakość kontaktów z innymi ludźmi.

Kiedy już wiadomo, jak można łatwo i skutecznie poprawiać sobie humor, to można zapomnieć o niezdrowych sposobach na to. Te wszystkie podpowiedzi pozwolą szybko poczuć się lepiej. Warto też zadbać o to, by na co dzień żyć tak, by stale mieć jak najlepsze samopoczucie. W tym celu warto zdrowo się odżywiać, robić jak najczęściej to, co się lubi i myśleć pozytywnie. Regularna aktywność też jest wskazana. Wtedy pogorszenie nastroju nie będzie się zdarzać często, a jak się zdarzy, to wiadomo, co robić.

Ocena