Czakry to ośrodki energetyczne rozmieszczone wzdłuż kręgosłupa. Każda z czakr w zależności od poziomu, odpowiada za pewne sfery zarówno zdrowia, jak i życia.

Kiedy któraś z nich nie funkcjonuje tak jak powinna, w naszym życiu pojawiają się problemy związane ze sferą za którą odpowiada właśnie ta czakra.

Centrów energetycznych jest bardzo dużo. W zależności od systemu w jakim są prezentowane, ilość czakr uważanych za główne, może się różnić. Najczęściej jest to siedem czakr.

Czakrami zajmuję się nie książkowo, a praktycznie i profesjonalnie. Nie proponuję Ci poznanie liczb, a przyczynę życiowego problemu.
Jeśli chciałbyś wiedzieć dlaczego w Twoim życiu nic nie idzie tak jak powinno, nie układa się, a Ty czujesz jedynie ograniczenia – zapraszam: Analiza Czakr i Energii.

 

Jeśli chciałbyś wiedzieć w jakim stanie są Twoje czakry i energia, zapraszam: Analiza Czakr i Energii.

 

Czakra podstawy/korzenia

czakry - czakra korzenia lub podstawy

Odpowiedzialna przede wszystkim za byt, zdrowie, siłę. Osoby o przeładowanej czakrze podstawy mogą być nadpobudliwe i kłótliwe i mają mocno materialistyczne podejście do życia, zaś niedobory energii na tej czakrze powodują wycofanie, depresję, problemy z utrzymaniem czy poszukiwaniem pracy oraz niskie poczucie własnej wartości.

Choroby towarzyszące problemom z tym ośrodkiem, to hemoroidy, ogólne osłabienia organizmu, kłopoty z wydalaniem, problemy z prostatą u mężczyzn, niedokrwistość oraz inne związane z krwią.

Zaniedbana czakra korzenia często przejawia się w oderwaniu od rzeczywistości, odrealnieniu, kłopotach z dbaniem o siebie, pewnością siebie. Często osoby z dysfunkcją tej czakry czują się zagrożone czymś, nie mają poczucia stabilizacji i bezpieczeństwa. Także nawet przy stałej pracy, pieniądze jakoś się ich nie trzymają.

Chcąc rozwinąć czy unormować tę czakrę, warto skupić się na czynnościach codziennych, pracy z ziemią (kopanie w ogródku, przesadzanie kwiatów), a także medytacji z kolorem czerwonym, czyli kontemplacja zachodu słońca, wizualizacja korzeni łączących nas z ziemią.

Czakra sakralna/witalna

czakra sakralna

To czakra związana z witalnością, radością życia, seksualnością, a także tworzeniem.
Niedobory energii na tej czakrze dadzą o sobie znać w postaci braku chęci do życia, brakiem radości, pesymizmem, u artystów pojawi się niemoc twórcza.
Przeładowana czakra może sprawić kłopoty z nadmiernym seksualizmie, nimfomanii, postrzeganiem życia tylko poprzez jego przyjemności.

Choroby związane z tą czakrą to zaburzenia hormonalne, zaburzenia łaknienia, choroby związane z organami płciowymi oraz limfą.

Rozwijanie tej czakry to medytacje przy spacerze po rosie na trawie, sporty związane z wodą, taniec np. taniec brzucha.

W emocjach zaburzenia tej czakry lubią się objawiać poczuciem winy za wszystko co robimy, nieustającą melancholią, czy hipokryzją.

Czakra splotu

splot słoneczny opis czakr

Jej działanie manifestuje się w pracowitości, sile woli, walce, rywalizacji, poczuciu szczęścia.
Osoby z przeładowaną czakrą splotu mogą być agresywne, wybuchowe, dążyć do celu „po trupach”, bywa że nie wychodzą z pracy, często wybierają rozwiązania siłowe.
Słaba czakra splotu to przede wszystkim podatność na wpływy, brak asertywności, niemoc, niechęć do jakiejkolwiek konfrontacji.

Choroby towarzyszące zaburzeniom tej czakry to problemy żołądkowe, nadkwasota, niedokwasota, kamienie żółciowe, problemy z wątrobą, cukrzyca, żółtaczka.

Sposoby dające wyciszenie i unormowanie jej pracy to medytacja na słońcu, wygrzewanie się na pisku, sztuki walki, kontemplacja płomienia (np. świecy)

Czakra serca

czakra serca opis oczyszczanie czakr czakry

Miłość bezwarunkowa, altruizm, zrozumienie, empatia, współczucie oraz współodczuwanie, to właśnie rejony gdzie manifestuje się działanie czakry serca.

Przy niedoborach energii w tej czakrze będziemy nieczuli na krzywdę innych, skupieni na sobie, pozbawieni empatii i współczucia, niezdolni do głębszej miłości.
Jeżeli zaś czakra ta ulegnie przeładowaniu możemy być tak rozproszeni zajmowaniem się sprawami innych że zapomnimy o sobie, potrzeba pomagania innym niezależnie od tego czy oni tego chcą czy nie to także nadczynność tej czakry, podobnie jak nadmierna wylewność, niestabilność uczuciowa.

Choroby związane z nią to wszelakie problemy z sercem, choroba wieńcowa.

Ustabilizujemy te czakrę przez medytację na łonie natury, najlepiej wśród zieleni, przytulanie się do drzew w lesie, spacery w parkach, zagajnikach o ile jest tam cicho i spokojnie.

Czakra gardła

czakra gardła

Jeżeli cierpimy na brak kreatywności, czujemy się wypaleni, mamy problemy z nagromadzeniem żalu do innych i do siebie to możemy być pewni że nasza czakra gardła nie funkcjonuje najlepiej.

Jej przeładowanie może objawiać się słowotokiem, nadmiernym gadulstwem, gadaniem „po próżnicy” i nadmiernym przywiązaniem do rutyny i planu.
Brak energii na tej czakrze sprawi że będziemy niekomunikatywni, pozbawiani kreatywności.

Chorobowo zaburzenia energetyczne w tym rejonie objawią się chrypką, kłopotami z głosem i strunami głosowymi, jąkaniem, problemami z tarczycą, układem oddechowym, oraz problemami ze szczęką.

Powinna nas tu ustabilizować kontemplacja błękitu nieba, obserwacja chmur, śpiew, śpiewanie i słuchanie mantr.

Czakra trzeciego oka

czakra trzeciego oka, 3cie oko czakra

Intuicja, sprawna pamięć krótkotrwała, spostrzegawczość oraz koncentracja to atrybuty czakry trzeciego oka.
Zaburzenia w tym ośrodku energetycznym objawią się w przypadku niedoboru energii słabą koncentracją, kompletnym brakiem uwagi, rozpraszaniem się, brakiem intuicji.

Przeładowanie tej czakry to robienie czegoś zanim się pomyśli, skupianie się tylko na jednej rzeczy.

Choroby związane z tą czakrą to problemy ze wzrokiem, choroby oczu, zaburzenia pamięci, problemy z zatokami, migreny.

Chcąc rozwinąć czy unormować ten ośrodek energii warto medytować skupienie na punkcie, kontemplować piękne widoki, malować (niezależnie od zdolności), oraz wsłuchiwać się w swój wewnętrzny głos.

Czakra korony

czakra korony

To najwyższa z naszych czakr i odpowiada za pojmowanie, zrozumienie, rozsądek, intelekt, otwartość.
Jeżeli jest przeładowana owocuje to dewocją, skostnieniem moralnym, nietolerancją. Braki energii na tej czakrze dają otępienie, zagubienie i dezorientację.

Chorobowo problemy z koroną objawiają się w depresjach, demencjach, zaburzeniach pamięci, zawrotach głowy i chorobach związanych z mózgiem.

Chcąc poprawić działanie tego ośrodka energii warto systematycznie medytować, modlić się, skupiać na mantrach Om lub A.

Oczyszczanie Czakr

 

W Twoim życiu mogą szwankować pewne, opisane wyżej sfery życia. Najlepsze dla Ciebie będzie skupienie się właśnie na nich.
Taką możliwość daje praca z czakrami. W naszych centrach energetycznych (czakrach), na skutek doznań życiowych powstają różnego typu blokady. Są one ukierunkowane na konkretne strefy działania. Jeżeli przykładowo mamy problemy z pracą, to bardzo prawdopodobne jest że to nasza czakra podstawy, odpowiedzialna między innymi za byt, jest zablokowana, lub słaba. 
 
Analiza Czakry i Aury – dowiedz się które Twoje czakry potrzebują oczyszczenia, odblokowania, w jakim stanie jest Twoja energia

 

czakry

 

czakry oczyszczanie