Czakra sakralna/ Czakra witalna.

Czakra sakralna zwana również czakrą witalną, czyli Swadhiszthana.
To druga od dołu i niezwykle ważna czakra. Położona jest 3 centymetry poniżej pępka.
Odpowiada za prokreację, zmysłowość, od jej stanu zależy stan płynów w naszym organizmie (jej żywioł to woda).

Czakra ta to płciowość, sensualność i seksualność, proces twórczy i radość życia.

Czakra sakralna, witalna — choroby.

Choroby związane z czakrą sakralną, witalną to choroby związane z zaburzeniami płynów w organizmie, choroby układu moczowo-płciowego, choroby weneryczne, problemy z hormonami, choroby narządów płciowych i przydatków, bezpłodność, problemy z nastrojem, depresja, choroby nerek, pęcherza, jelit, brak apetytu, w tym również apetytu na życie.

Jak odblokować czakrę sakralną, czakrę witalną?

Blokady czakry sakralnej są związane ze sferami, za jakie jest odpowiedzialna, czyli płciowość, siły witalne, optymizm, radość życia, twórczość.
Oczyszczanie i odblokowanie tej czakry sakralnej, jest najskuteczniejsze, kiedy pracujemy ze sferami życia, za jakie ona odpowiada. Czyli warto sprawdzić, czy przyczyną naszej blokady twórczej, naszej depresji, nie jest coś związanego z tą czakrą, jak na przykład gospodarka hormonalna.

Jak wzmocnić czarę sakralną, witalną.

Tę czakrę wzmacniamy przez szukanie radość życia, czyli robimy wszystko to, co nas cieszy, powoduje nasz uśmiech wewnętrzny.

Czakra sakralna, witalna to żywiołu wody, a woda związana jest z księżycem, warto więc zafundować sobie romantyczny spacer nad brzegiem obiektu wodnego przy świetle księżyca, zwłaszcza kiedy jest on w pełni.

Czakra sakralna, witalna — kolor.

Kolorem czakry sakralnej, witalnej jest kolor pomarańczowy. Można wiec nosić coś w tym kolorze, lub jeżeli mamy problemy ze wzbudzeniem energii w tej czakrze, zawiesić obraz w odcieniach pomarańczu na widoku.

Jeżeli jednak mamy problemy z nadmiernym apetytem, to starajmy się nie umieszczać go w jadalni, ponieważ kolor ten wzbudza dodatkowo łaknienie.
Poprawę sfery intymnej może przynieść pościel w odcieniach pomarańczowo-czerwonych.

Kamienie wspomagające pracę czakry sakralnej, witalnej.

Kamienie, które wspomagają czakrę sakralną, witalną to przede wszystkim bursztyn, karneol, oraz topaz pomarańczowy.

Jak zacząć pracę z czakrą sakralną, witalną.

Należy pamiętać, że czakra ta to woda, więc w pracy z nią dobrze jest reagować płynie, przechodząc z jednego do kolejnego etapu.

Żywioł wody to także sporty wodne jak pływanie, żeglarstwo, narty wodne, czy stanie na desce, czyli SUP/Paddle Board.
To najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy nie mają odwagi na bezpośrednią pracę z czakrami.
Praca z tą czakrą to także odnalezienie siebie w płciowości. Ważne jest dla komfortu psychicznego i dobrego samopoczucia zaakceptować swoją płciowość niezależnie od tego, jaka ona jest. To my mamy być szczęśliwi, a nie uszczęśliwiać innych kosztem swojej tożsamości.