łapacz snów

To rodzaj amuletu stosowany przez plemion Indian Ameryki Północnej. Ma on najczęściej kształt koła lub łezki wykonanej ze sprężystej gałązki drzewa, na której zamocowana jest siatka, spiralnie schodząca do środka konstrukcji. Siatkę pleciono oryginalnie z włosia, zwierzęcych ścięgien lub rzemienia.
Łapacz snów przyozdabiano ptasimi piórami (symbol powietrza), koralikami (by spełniały sny), kamykami mającymi specjalne właściwości odganiania złych energii od śpiącego, futro (komfort wygoda), kawałek drewna (często modrzewiowego bo to daje zdrowie) pazury zwierzęce (dają ochronę), koński włos (daje wytrzymałość).
Środek łapacza snów nie może być zaszyty, centrum musi być puste, żeby dobre sny miały którędy się przedostać do śniącego.

łapacz snów

Amulety te, wieszane były nad łóżkiem i miały chronić przed koszmarami (zatrzymywały złe sny, zsyłane przez negatywne energie)a przepuszczać dobre.
Zatrzymane w sieci koszmary ginęły wraz ze wschodem słońca.

Na temat powstania pierwszych łapaczy snów krąży wiele legend.
Jedna z nich mówi ze pierwszy łapacz snów został przekazany młodemu mężczyźnie przez pająka.
Kolisty kształt łapacza, oznacza cykl, powtarzalność, Ziemię i cztery strony świata, zaś sieć i węzły, jakie ją splatają to jedność wszystkiego we wszechświecie.
Obecnie dostępne w sklepach łapacze snów to jedynie sympatyczna ozdoba, pozbawiona właściwości magicznych.

Inna opowiada, o której kobiecie udręczone koszmarami dziecko bardzo chorowało. Nie mając już siły, by co noc przy nim czuwać kobieta udała się po radę do tkaczki. Ta z nici bawełny splotła sieć by złe sny nie nękały już więcej dziecka.

Gdzie wieszamy łapacz?

Oczywiście nad miejscem do spania, ale koniecznie w taki sposób, by poranne promienie słoneczne mogły (padając na niego), unicestwić koszmary.

Oczywiście robiąc łapacz snów należy pamiętać, że koszmary także czasem są nam potrzebne. Mają za zadanie swoim ponurym, wywołującym gwałtowne, silne emocje, przekazem umożliwić nam zapamiętanie treści snu. Taki sen jeżeli trafia się sporadycznie mówi o czymś ważnym co dzieje sie w nas i co koniecznie powinniśmy rozwiązać.
Jeżeli jednak koszmary nękają nas bez specjalnej przyczyn, czy nie chcą ustąpić mimo rozwiązania problemu, warto zastanowić sie nad skorzystaniem z łapacza snów.

Jak zrobić Łapacz Snów?

na zakończenie filmiku powiedzieć, że jako iż ja mam tylko dobre sny to ten łapacz idzie w ręce osoby wylosowanej na fb. coś w stylu udostępnij mój filmik zalajkuj stronę i takie tam …

wykonanie
włosie końskie? struna do skrzypiec? najlepiej woskowany sznurek do makram
przejrzeć filmiki?
kto robi filmiki?
kamienie do łapacza?

jakie kamienie na sen?

Niebieskie i zielonkawe odmiany celestynu, postawione obok łóżka, zapewniają także spokojny, mocny sen. Dlatego litoterapeuci polecają je osobom cierpiącym na bezsenność, koszmary senne czy lunatykującym.

JADEIT – harmonizuje i napełnia radością. Uczy rozwijania w sobie wdzięczności. Poprawia jakość życia uczuciowego. Ten kamień pozwala w pełni odczuwać potrzeby innych osób i reagować na nie w sposób najbardziej odpowiedni. Zapewnia miły i przyjemny sen.

kryształ górski – uniwersalny Daje koncentrację, oczyszczenie, to kamień – neutralizator, który świetnie zobojętnia szkodliwe promieniowanie.

Usuwa promieniowanie geopatyczne pochodzące z cieków wodnych, a rozpylanie wody bursztynowej w powietrzu działa harmonizująco i kojąco na ciało i psychikę. Przetrzymywany pod łóżkiem zapobiega bezsenności i koszmarom sennym!

hematyt – pomaga zwalczyć bezsenność

Szafir wykorzystywany jest w bezsenności

Onyks – zapobiega bezsenności

Kamień księżycowy – bezsenności

5/5 - (1 głosów)